Bursa depremzedeleri serbest bırakmıyor

Bursa depremzedeleri yalnız bırakmıyor

BURSA – Asrın felaketi yerine nitelendirilen depremlerden en aşkın etkilenen şehir olan Hatay’da eğreti hayat alanları inşa etmek, seyyar tuvaletler bina etmek ve Türkiye genelinden mevrut yardımları dağıtmakla görevlendirilen Bursa Büyükşehir Belediyesi, önce günden beri tam ekipleriyle alay malay mahalle mahalle gezerek vatandaşlara dokunmaya devam ediyor.

Türkiye’yi yasa boğan depremin hızla peşi sıra tamam birimleriyle alarm durumuna güzeşte Bursa Büyükşehir Belediyesi, Hatay’da geçici barınma sorununun çözümü, seyyar tuvaletlerin kurulumu ve bakımı ile mevrut yardımların koordinasyonu konularında çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’nin dört bir tarafından mevrut yardımları yalnız ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Büyükşehir Belediyesi ekipleri, özellikle minval Antakya ilçesi olmak için karye karye mahalle mahalle Hatay’a dağılıp, battaniye ve ısıtıcıdan akarsu ve gıda maddelerine büyüklüğünde cümle ihtiyaçları depremzedelere ulaştırıyor.

Antakya Mobilyacılar Sitesi’ndeki 10 bin metrekarelik alanda oluşturulan müzaheret merkezinde, Türkiye’nin dört bir yoluyla ‘depremzedelere ulaştırılmak üzere’ gönderilen malzemeler ayrıştırılıyor. Tarım Peyzaj NAN personellerinin ağırlıkta bulunduğu merkezde, vatandaşlar yoluyla gönderilen malzemelerin üzerlerine iliştirilen notlar ise his kırcı anlar yaşatıyor. 9 aylık aylı bire bir kadının gelecek bebeği için hazırladığı biberon ve biberon seti ile Azerbaycanlı iki kız kardeşin biriktirdiği harçlıklar, malzemeler arasında dikkat çekti.

Bugüne büyüklüğünde 2 bin 243 sevkiyatın yapıldığı merkezde, gelişigüzel çağ yüzlerce kamyon ve minibüs yollara düşerek vatandaşların ihtiyaçlarına karşılık veriyor.

Share: