Karacabey’de yağmur suyu çalışmaları sürüyor

– Karacabey’de baran suyu çalışmaları sürüyor

BURSA – Karacabey Belediye Reisi Ulvi Özkan, yaptığı denetimde Hoşur Endüstri Sitesinde yenileme çalışması devam fail yağmur suyu hattını durumunda inceledi. BUSKİ Karacabey Yazıhane Müdürü Koray Şahiner’in üstelik düzlük aldığı incelemelerde Özkan, maharet ekipten ve esnaftan bilgi aldı.

Özkan ziyarette yaptığı açıklamada,”Güzellikler şehri Karacabey’imizde, Bursa Büyükşehir Belediyemizle birlikte altyapı seferberliğini başlatmıştık. İçme suyu, biçim, baran suyu ve bunun yanı sıra Yeniköy’deki arıtma çalışmaları acul benzeri şekilde devam ediyor. Amacımız, 50 yıldan beri yaşanan sıkıntıyı sonlandırmak ve ati yüzyılda, Türkiye yüzyılında Karacabey’de diri hemşerilerimize gündeş, çağcıl benzeri şehircilik anlayışını sahada yapmak. Bu çerçevede yapılan icraat, Karacabey’imizde hamdolsun güzelce benzeri şekilde gidiyor” dedi.

Özkan açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bildiğiniz üzere altyapı çalışmaları kısık faaliyetler; arazi oluyor, toz oluyor, çamur oluyor, vatandaşlarımızda elbette bu icraat yapılırken aynı miktar gravite yaşıyor. Ancak hamdolsun Karacabey’deki vatandaşlarımız bu çalışmaların ne büyüklüğünde koca olduğunun kendileri üzere çocukları amacıyla torunları üzere olmazsa imkânsız operasyon olduğunun idrakinde ve bu noktada bizlere bindi oluyorlar. Kendilerine gösterdikleri sabır zımnında çok teşekkür ediyoruz. Banal Endüstri Sitemizde esnaf arkadaşlarımız var, gerçekten canla başla bu memleket üzere Karacabey üzere çaba gösteriyorlar. Yağmur suyu ile ait rehavet yaşıyorlardı. Bir miktar yağmur yağdığında burada gölleşme oluyor ve dükkanlarına, aksiyon yerlerine beis veriyordu. Karacabey’üstelik başlattığımız altyapı seferberliği içerisine burayı dahi dahil demek istedik ve normalde programda olmamasına rağmen Büyükşehir Uray Başkanımız Alinur Aktaş’a konuyu anlattık.Hamdolsun kendisi bu faaliyetlerinde mutlaka yapılması üzere startı verdi. Bu noktada rastgele devir bizim yanımızda olan Büyükşehir Uray Başkanımız Alinur Aktaş’a,BUSKİ Genel Müdürümüz Güngör Gülenç’e, BUSKİ Karacabey Şube Müdürümüz Koray Şahiner’e teşekkür ediyorum.Tüm personele, yüklenici firmalara, bu konuda mücahede gösteren herkese kolaylıklar diliyorum. Karacabey’imize şiddetli olsun” dedi.

Share: