Boyabat’ta depremzedeler amacıyla desteğin sürdürülmesi çağrısı

Boyabat Kaymakamlığı tarafından, kıyamet bölgesine tüketilmek üzere yapılan desteklerin sürdürülmesi çağrısı yapıldı. Rüçhan kendisine amade azık ve plastik tabak ürünleri yardımları bekleniyor.

Sinop’a kapalı Boyabat Kaymakamlığı eliyle, Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut sarsıntı felaketi sonrasında bölgedeki afetzedeler için kaymakamlık halkına destek çağrısında bulundu. Rüçhan olarak hazır azık ve plastik tabak yardımı yapılması gerektiği belirtildi.

Boyabat Kaymakamlığı eliyle, “Nadir Boyabat halkı, bugüne büyüklüğünde insanüstü tıpkısı ceht ile yapmış olduğunuz yardımlar sonrasında zelzele bölgesinden Boyabatlılara cebin tahammülfersa tıpkısı gönül borcu duygusu gelişmiştir. Bölgedeki kardeşlerimiz sizlere esenleme ve dualarını göndermiştir. Ancak deprem bölgesinde günde 3 öğün KAZANÇ kaynatıldığı üzere kardeşlerimizin hazır gıda, konserve, pirinç, nohut, mercimek, fasulye, çay, şeker, sodyum klorür, plastik çatal, kaşık, tabak ve boduç kabilinden malzemelere ihtiyacı vardır. Şen şehir Boyabat üstüne ne düşüyorsa ayrımsız kez elan yapıp, depremzede kardeşlerini boydak bırakmayacaktır” denildi.

İlçe halkının, 15 Orak Ayı Ekin Merkezi’ndeki yardım çokluk alanına öncelikli olarak amade azık ve plastik sepici koyulmak için tamlanan azık ürünleri desteklerinin sürdürülmesi gerektiği belirtildi. – SİNOP

Share: