Sinop’ta 2 Yıl Geçmiş Göçü Meydana Mevrut Balıkçı Barınağında Mesai Başlatılmadı

MUSTAFA BECERIKLI

Sinop’ta kısaca 2 yıl evvel Demirci köyü balıkçı barınağında meydana gelen heyelan ile ilgilendiren rastgele say yapılmadı. Barınakta kâin balıkçı Güç Fukara, “Bizim elimizden ne dirimlik, burayı devletin yapması lazım amma temas iş bulunmayan. Yer sürekli kayıyor. Arabalar baskı geçiyor, kimi zaman tek geçemiyor” dedi.

Sinop’ta kestirmece 2 yıl önceki aktif olan kar ve baran yağışı sonrası Demirci köyü balıkçı barınağında meydana mevrut kayşa ile ilgilendiren seçkin iş yapılmadı.

“DEVLETİN YAPMASI LAZIM”

Balıkçı Çetince Torlak şunları söyledi:

“Burada 2 seneden beri hiçbir emek bulunmayan. Toprak kaymasından periferi bizim barınaklarımız yerinden oynamaya başladı. Ego mecburen özlük barınağımı kaldıracağım, liman dışı tıpkısı yere yapacağım zira mağdur durumdayız. Kayık ve küreğimiz da burada. Ilişkin burada kalıyorum. Ego 24 saat buradayım. Kayığımın esasen ayrılamıyorum. Buraya günde bin tıpkı cins adam geliyor. Hırsızı birlikte arsızı bile geliyor. Bizim elimizden hangi sağlık? Burayı devletin yapması geçişsiz amma herhangi bir çalışma namevcut. Yerey sonsuz kayıyor. Arabalar zor geçiyor. Arada Sırada hiç geçemiyor. Heyelandan kontekst kez yarılma yaptı bire bir zelzele ergin kadar. Orayı sonradan doldurdular ama hangi büyüklüğünde doldursan esasen bile bire bir. Haddinden Fazla kırıcı benzeri fon.”

Share: