Beklenti Özdağ’ın “Telefonda küfürleştik” iddialarına Nazır Soylu’dan yanıt: Amerikanın aparatıdır, ameliyat çocuğudur

Van’bile gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nazır Aristokrat, Ümit Özdağ’ın kendisi ile ait ortaya attığı “Telefonda küfürleştik” sözlerine yanıt verdi.

“BİZİM AĞZIMIZA KÜFÜR YAKIŞMAZ”

Hakeza benzeri durumun yaşanmadığını vurgulayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Eğer meydandaysan gerçekli kim kazalarla yüz yüze kalırsın. “Bizim işimiz budur, bir nice yalanla, iftirayla, taciz ve tehditle yüz yüze kalabiliriz. Bizim ağzımıza küfür yakışmaz, makul birlikte değil. Tığ sadece ülkemizi tevcih etmek için ceht gider etmiyoruz, gelecek nesillere da ayrımsız müşabih başlamak durumundayız” dedi.

Vekil Aristokrat’nun açıklamalarının devamı şu şekilde:

“TELEVİZYONDA SÖYLEDİĞİM SÖZLERİ SÖYLEDİM”

“İsimsiz, bilmediğiniz telefonlar geliyordur size de. Sabık Mardin’e giderken tıpkısı kuvve geldi, mesajda tehdit var, taciz ve bühtan var. Telefon açtım, kimsiniz dedim, kendini tanıttı. Bu mesajlar şaibe değil mi ya… Sonra müzakere tonunu değiştirdi, ben da televizyonlarda, kamuoyunda vazıh yerine söylediğim sözleri söyledim, başka bir hezel söylemedim, telefonu kapattım.”

NELER YAŞANMIŞTI?

Galebe Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, Twitter hesabı üzerinden tıpkısı açıklama yaparak, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’yla küfürleştiklerini öne sürmüştü.

“YERİ VE ZAMANI SEN BELİRLE”

Özdağ, “Süleyman Soylu biraz önceki telefonda benim sana bühtan attırma mesajı atmam konusunda senin başlattığın aynı küfürleşme yaşadık. Karşıma çıkacağını söyledin. Haydi bakalım. Yeri ve zamanı sen belirle. en üst ben belirlediğim devir kaçmıştın. Hadi görelim yüreğini alın müfteri.” demişti.Share: