BALIKESİR – 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Balıkesir’de kutlamalar, Ilbay Hasan Şıldak’ın makamında tebrikleri kabul etmesinin peşi sıra Kuvayi Milliye Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Vali Şıldak, törende yaptığı konuşmada, “Zaman tarihimizin sunma fena hâlde sayfalarından birini, devletimizin kuruluşunun ve Cumhuriyet Altını ile buluşmasının 99. yılını bilcümle gelişigüzel coşkuyla kutluyoruz. Bu meydanı dolduran Kuvayımilliye şehrindeki ayrımsız ruhu yaşatan bu iyice şehrin insanlarına şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Şiirlerin okunduğu, halk oyunu gösterilerinin sunulduğu izlence, gaziler, öğrenciler, sporcular, güllabi, polis güçleri, AFAD, itfaiye ve esenlik ekiplerinden oluşan kortejin geçişiyle tamamlandı.

Törende, DOĞRU Tümen Balıkesir milletvekilleri Adil Polat ve Sarih Uygur, CHP Balıkesir Saylav Fikret Delimsirek, Büyükşehir Belediye Reisi Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Karesi Kaymakamı Stabil Arslanbaş, Altıeylül Kaymakamı Toygar Hakan Âlim, İl Güvenlik Müdürü Hasan Onar, İl Güllabi Komutanı Mümessil Albay Mualla Talih, şehremaneti başkanları, hava müdürleri, siyasal parti ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar hazır bulundu

Share: