29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı kutlanıyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerle kutlandı

Yalova’da Valilik makamında tebriklerin kabulüyle başlayan tebrik programı, 15 Orak Ayı Demokratlık ve Cumhuriyet Altını Meydanı’ndaki törenle devam etti

Ilbay Muammer Erol, Garnizon Komutanı Albay Çekişme Topuz ve Belediye Başbuğ Vekili Mustafa Ürkek, programa katılan öğrencilerin, askerlerin ve halkın bayramını kutladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ilbay Erol, kılık, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Erol, programda yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Altını’in 100. yılının arifesinde gelişigüzel zamankinden elan heyecanlı ve kurumlu olduklarını söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün modern medeniyetler seviyesine algı hedefinde nazik mesafeler alındığını vurgulayan Erol, “Zaman geldiğimiz noktadan elan ışıklı yarınlara fakat Cumhuriyet Altını ile varılabileceğinin bilincinde olan Türk milleti, cumhuriyet rejiminde kıvançlıdır. Cumhuriyet Altını’in zaman bizi ulaştırdığı bekçi elan kültürlü yarınlar amacıyla hepimize galeyan ve ümit vermekte, irtibat ve beraberliğimizi pekiştirmekte, milletçe bağımsız gönül azmimizi yenilemektedir.” ifadelerini kullandı.

Halk oyunları gösterisi, resmigeçit töreni ve Şehir Müzesi’ndeki “Pul Sergisi”nin açılmasıyla sona aziz programa, SELIM Öğür Yalova milletvekilleri Meliha Akyol ve Ahmet Büyükgümüş, Şehir Partisi Yalova Milletvekili Özcan Özel, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, hava müdürleri, sivil topluluk ve siyasi partilerin temsilcileri ile çokça sayıda can katıldı.

Share: