Bakan Varank: Birileri yaptığımız işlere hep mazeret takmaya çalışıyor (2)

BURDUR’DA SİLAH FABRİKASINDA İNCELEME

Uran ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Afyonkarahisar’ın arkası sıra Burdur’a geçti. İl Hususi İdaresi’ndeki Toplumsal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Projeleri İmza ve Coğrafi İşaret Tescil Belgeleri Teslim Töreni’ne katılan Vekil Varank, öncesinde Burdur Birleştirme Endüstri Bölgesi’ndeki zırh fabrikasında incelemelerde bulundu.

Burdur’daki 3 birleştirme endüstri bölgesinde 4 bine mümasil kişinin istihdam edildiğini aktaran Varank, “Burdur, herhangi bir şehrimiz gibi öz ölçeğinde mevki ekonomisine altın katkılar sağlıyor. 2021 yılındaki 291 milyon dolarlık ihracatıyla 2020 yılına bakarak yüzde 36’lık çoğalma kaydetti. Son dönemde Burdur 2’nci Kombinasyon Endüstri Bölgesi ile şehrimize majör firmalar yatırım yapmaya başladı. Akıbet 2 yıldaki taleplerle birlikte Burdur’daki organize uran bölgelerimizde, hiç boş parsel kalmadı. Bu noktada Burdur 2’nci Kombinasyon Sanayi Bölgesi ile Nahiye Birleştirme Endüstri Bölgesi’nin genişlemesi ile ilişik taleplerin farkındayız. Bunları bile yeryüzü bodur sürede hesabına bildirmek amacıyla yereldeki paydaşlarımızla çalışmaya bitmeme ediyoruz. Eskimemiş üreteceğimiz parsellerle Burdur’a olan sanayici talebini hızlıca diremek istiyoruz” diyerek konuştu.

Bakan Varank, henüz sonra SOGEP projelerini imzaladı ve coğrafi meni belgelerini tasdik etti. Varank, programın akıbet bölümünde hisse senedi insanları ile basına sadık toplantı yaptı.

Sevinçli MADAN/ BURDUR,

Share: