Amazon’dan Türkiye kararı: 100 milyon dolarlık envestisman!

Amazon, 2022 Bağ Bozumu döneminde İstanbul’birlikte açmayı hedeflediği Türkiye’deki geçmiş lojistik üssü ile benzeri yılda 1000’i aşkın gönül üzere istihdam yaratmayı öngörüyor.

Yeni kurulacak lojistik üssü amacıyla 100 milyon doların üstünde envestisman planlanırken, son dönemde mütezayit alıcı talebinin karşılanması hedefleniyor.

Türkiye’birlikte 2018 yılında hizmete giren Amazon.com.tr, kuruluşundan bu yana müşterilerine milyonlarca ürünü makul karşılık ve acul teslimat seçenekleriyle sunmanın birlikte bugüne büyüklüğünde 500’ü çok kişiye istihdam yarattı.

Amazon, mufassal vadeli hareket stratejileri doğrultusunda Türkiye’üstelik devreye alınacak lojistik üssü ile bölgede kalifiye istihdam sağlarken, Amazon müşterilerine sunduğu aceleci ve emin teslimat hizmetlerine de bitmeme edecek.

TUZLA’DA KURULACAK

Amazon, İstanbul’un Memleha ilçesinde kurulacak yeni Amazon Lojistik Üssü amacıyla mühendislik, herif kaynakları, saymanlık, faaliyetler ve bilgi işlem (KÖPEK) kabil model fonksiyonları için işe çekicilik süreçlerini başlatırken, azrail hizmetleri ve geri hizmet ekipleri için alımlar ise ati aylarda başlayacak. Amazon halihazırda tevzi hizmetlerini sağlayan hisse senedi ortakları ile çalışmaya bitmeme edecek.

Acun genelinde Amazon pazaryerinde satılan ürünlerin yarısından dahası KOBİ’ler yoluyla satılıyor. Amazon, as ortaklarının verimlilik ve karlılığını bırakmak amacıyla 250’nin üstünde kullanılmamış hizmet ve uygulamayı 18 milyar doları aşan tıpkı envestisman ile sağladı.

Operasyonel süreçlerde yapılan geliştirmeler, çoğu Amazon Lojistik (FBA) sistemleri üzerinden ambarlama ve gönderim fail KOBİ’lere ürünlerini dünya genelinde yüz milyonlarca müşteriye iblağ fırsatı sunmanın beraberinde markalarını büyütmelerine, satışlarını arttırmalarına ve istihdam yaratmalarına koruyucu oluyor.

“TÜRKİYE’YE OLAN GÜVENİMİZİ VURGULAMAK İSTİYORUZ”

Amazon Avrupa Operasyonlardan Sorumlu Başbuğ Yardımcısı Stefano Perego ise “Türkiye’deki evvel geri hizmet üssümüzün açılışını İstanbul’da yapmanın mutluluğunu yaşarken, bu vesileyle Türkiye’ye olan güvenimizin da altını resmetmek istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Perego, istiğna edici ücret ve taraf hukuk ile çağdaş ve emin bir mesai ortamı sunarak geçmiş senede yaratacakları 1000’i çok yıpranmamış iş fırsatı amacıyla serencam kademe coşkulu olduklarını aktararak, “İşe kurum süreçlerinde mütebeddil tecrübe ve yetişek geçmişlerine cemaat adaylar amacıyla spektrum ve kapsayıcılık anlayışı ile kariyer fırsatları sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Amazon, Rusya ve Belarus’tan eskimemiş kayıtları durdurdu

 

Amazon’un gelir ve kârı beklentileri aştı

 

Share: