AK Parti Van teşkilatı gazetecilerle buluştu

YANLIŞSIZ Fırka Van Milletvekilleri, İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve kuruluş üyeleri kentte fariza eden matbuat mensuplarıyla bir araya geldi.

İpekyolu ilçesinde tıpkı otelde düzenlenen programda konuşan SELIM Parti Van Mebus Osman Nuri Gülaçar, teşkilatlarıyla gelişigüzel dokunaklı benzeri kayran çalışmasına çıktıklarını söyledi.

Program çerçevesinde seçkin dönem ayrımsız kaymakamlık ve o ilçelere merbut köyleri ziyaret ettiklerini belirten Gülaçar, şöyle konuştu:

“Allah’a hamdolsun bu ulus yapılan hizmetlerin farkında. En ücra köyümüze, mezramıza, mahallemize biz kuvvet yerine, hükümet yerine, öğür kendisine ulaşıyoruz, gidiyoruz. İnsanlarla uygun hemhal oluyoruz onların sorunlarını, taleplerini alıyoruz. Birinci elden şahsen onların nezdinde ilgili makamlarla görüşüp o sorunu giderme yoluna gidiyoruz. Bu çalışmaları yaparken üstelik düzlük izlenimimiz akıbet mertebe müspet ve adamakıllı benzeri havayı ifade ediyor.”

Türkmenoğlu ise yaz himmet programlarını milletvekilleri, şehremaneti başkanları, meclis üyeleri, iklim ve ilçe teşkilatları, avrat kolları, cahillik kolları, mahalle başbuğ ve yönetimleri ile alay malay yürütmeye bitmeme ettiklerini aktardı.

Hazırladıkları mühim eylem planı kapsamında 96 bin gömlek, 34 bin esnaf, 352 sivil toplum kuruluşu temsilciliklerine gerçekleştirdikleri ziyaretlerle seçmenin düşün, düşünce ve tavsiyelerini aldıklarını tamlayan Türkmenoğlu, şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023’e girerken, ilimiz ve ülkemizin büyümesi, daha canlı olması, zenginlik düzeyinin yükselmesi için tamlık Van halkımızı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a posta arkadaşı olmaya çağırma ediyoruz. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 21 yıldır ülkemizin değme köşesine, gelişigüzel alanda bükülme niteliğinde yatırımlar gerçekleştirildi. YANLIŞSIZ Parti İktidarımızda Van ilimize dahi 40 Milyar teklik envestisman gerçekleşmiştir. ‘İnsanı yaşat ki fehamet yaşasın’ düsturuyla toplumsal devlet anlayışımızın gereği, Van’ımızda 14 Sosyal Teavün ve Tesanüt Vakfımızın destekleri bildirme kılcal noktalara büyüklüğünde ulaşmaktadır. 2021 yılında 135 bin 782 aşama yardımlardan faydalanmıştır. 2022 yılında 21 bin 261 yaşlımıza 154 milyon 663 bin 774 teklik destek verilmiştir. 14 bin 958 özürlü vatandaşımıza 104 milyon 103 bin 504 teklik müzaheret yapılmıştır. 94 bin 800 haneye canlılık istihlak desteği, 117 bin 463 haneye kömür yardımı desteği, 6 bin 522 haneye doğalgaz tüketim desteği, 11 bin 922 anneye tevellüt arkalama desteği ve bu ilişkin kendisine bir nice alanda sosyal arkalama destekleri dağıtılmaktadır. Şehrimizin sunu yüce geçim kaynağı olan ekincilik ve hayvancılıkta üreten çiftçimize tarihimizin sunma faziletkâr finansal desteği sağlanmıştır. 2002 yılında 39 milyon lira tarım desteği verilirken 2021 yılında 210 milyon lira ekincilik desteği verilmiştir.”

Toplantıya, DOĞRU Öğür Van Milletvekilleri İrfan Kartal ve Abdulahat Arvas ile organizasyon üyeleri katıldı.

Share: