Yunak havadan bunalan füru akarsu savaşı yaparak serinlediler

Bayburt’ta çekicilik sıcaklıklarının sezon normallerinin üzerinde seyretmesinden çevre vahim açıktan sunma çok etkilenenler ortada torunlar saha alıyor. Güneş saatlerinde 35 dereceye kadar ulaşan albeni sıcaklığı, geceleyin saatlerinde yerini serin havaya bırakıyor. Kavurucu sıcakların yaşandığı Bayburt’ta vatandaşların çeşmelerde yüzünü yıkayarak, çocukların ise akarsu balonlarıyla akarsu savaşı yaparak serinlediği görüldü.

Kuru, güç, yunak havada sokak hayvanlarına elleriyle su içiren Bayburtlular, çıkmaz hayvanlarının yardımına koşmayı da ihmal etmiyor. Öz içtiği yerde bunalan ve hamam havadan balkı yanan Bayburtlu bir yurttaş, “Çok kırıcı ısıdam var. Çay içtiğimiz yerde terliyoruz, yunak çokça aşkın, serinlemek üzere çeşmeye geldik ellerimizi yüzümüzü yıkıyoruz. Zaman albeni iyice yunak” diye niteleyerek konuştu.

Su balonlarıyla birbirini ıslatarak serinlediler

Buldukları çeşmelerden balonlarını akarsu doldurarak akarsu savaşı eden dallar etraftakilerin bakışlarına aldırış etmeden gönüllerince eğlenerek, dörtköşe ant geçirdiler. Çocuklar, sıcak havadan bunaldıklarını belirterek, “Şu an su balonlarımızı dolduruyoruz, çekicilik çok ısıdam serinlemek üzere birazdan su savaşı yapacağız” diye niteleyerek konuştular. 30 yılın en hamam senesinin bu yıl olduğunu anlatım fail benzeri vatandaş, sıcak havada hariç çıkılmaması hatırlatmasında bulunarak, “Sandalyemi aldım, gölgeye geldim serinde oturuyorum. Cenabıhak herkese kolayca versin, hastalara felah versin. Bayburt’un verimsiz bu şita haddinden fazla güç mergup, donarız yaz ise aşırı hamam beğenilir pişeriz. Olabilir olduğu kadar insanlarımız kendilerini sıcaktan korusunlar. Duygu hastası, tansiyon hastası dışarı çıkmasın” dedi. – BAYBURT

Share: