yarı final maçlarında Sivas’ı desise edecekler

Sivas Martir Adnan Saka Ortaokulu erkek voleybol takımı Tunceli’de yapılan kol müsabakalarında takım birincisi yerine Türkiye nısıf finallerine katılmaya doğruluk kazandı.

Okul Sporları Genel Müdürlüğünün 2023 yılı faaliyet programında saha düzlük “Yıldız erkekler uçan top ekip müsabakaları” Balıkesir, Burdur, Çorum, Hatay, Kütahya, Mardin, Nevşehir, Rize ve Tunceli’de yapıldı.

Tunceli’de yapılan müsabakalara Sivas’ı temsilen katılan Sivas Şehit Adnan Saka Ortaokulu koca voleybol takımı müthiş uğraş etti. 4 zaman süren grup müsabakaları sonucunda Sivas Martir Adnan Sucu Ortaokulu erkek uçan top takımı gruplardan birinci çıkarak Türkiye yarı finaline katılmaya hak kazandı. Başarılı Sivas ekibi yürek ve madalyalarla ödüllendirildi.

Felek rical uçan top dömifinal karşılaşmaları ise 5-8 Şubat’ta Adıyaman, Bayburt, Çeltek ve Zonguldak’ta yapılacak. Burada bir numara olan ekipler Türkiye finallerine katılmaya hak kazanacak.

Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Bronz ise kente başarıyla dönen Sivas Şehit Adnan Sucu Ortaokulu erkek voleybol takımını ve antrenörlerini tebrik etti. – SİVAS

Share: