Vatandaşlar içtimai konut projesi üzere başvuruda bulunuyor

Sakarya, Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kocaeli’de vatandaşlar, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı içtimai hane projesine başvuru yapıyor.

“Cumhuriyet Altını Tarihinin Sunu Nazik Içtimai Ev Projesi” diyerek nitelenen ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” adına belirlenen kampanyaya başvurular, e-Heybet’in yanında proje ilindeki Tarım Bankası ve El Bankasının çıkışlı şubeleri tarafından bile yapılabiliyor.

Bu kapsamda sabah saatlerinden itibaren evraklarıyla bankalara mevrut vatandaşlar, projeye başvurularını gerçekleştirdi.

Bankalar tarafından yapılacak başvurular, 14 Eylül-31 Ilk Teşrin 2022 tarihleri ortada akseptans edilecek. e-Çap başvuruları ise 28 Ilk Teşrin’de sona erecek.

Sakarya’da vatandaşlar, Adapazarı, Trap, Arifiye, Kocaali, Ferizli ve Taraklı’birlikte mensur edilecek mecmu 2 bin 750 basamak için banka şubelerine geldi.

Proje kapsamında şekil ile 6 ilçede 902 basamak yapılması planlanan Bolu’dan projeye başvuran vatandaşlardan Saf Ilinek, AA muhabirine, tekaüt olduğunu ve yıllardır sülale sahibi olamadığını söyledi.

Kirada oturduğunu tamlayan Araz, “İnşallah aile sahibi oluruz. Tanrı herkese kader etsin, temennimiz odur.” dedi.

Projeye 700 ev yapılacak Karabük’ten başvuran Muhammet Kayaç birlikte projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililere teşekkür eden Kayaç, “Bu canlı yaşımda ev hayalimi gerçekleştireceğim. Evi, Karabük’ten alacağım.” diye niteleyerek konuştu.

Adem Karma ise kiraların efdal olduğunu aktararak, Eskipazar ilçesinden aile almak istediğini kaydetti.

Öte yandan 5 bin 200 konut yapılacak Kocaeli’den, 1100 hane düz yazı edilecek Düzce’den, 1450 ev kontenjanı ayrılan Zonguldak’tan ve 550 ev yapılacak Bartın’dan vatandaşlar projeye müracaat ediyor.Share: