Tekirdağ’da tarımsal arazilerin tahribatına müteveccih toplantı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve BM Gıda ve Ekincilik Teşkilatı (FAO) iş birliğiyle Tekirdağ’da “Arazi Tahribatının Dengelenmesi Yukarı Sakarya Havzası Projesi” çerçevesinde derinti düzenlendi.

Toplantının açılışında mütekellim Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Öcal, Tekirdağ’ın tarımsal potansiyelinin faziletkâr olduğunu belirterek, “Hele mühim ürünlerden buğday, günâşık ve kanola gibi kritik ürünlerde mutluluk düzeyinde evvel sıralardayız” dedi.

Öcal, abuhava değişikliği, tarım topraklarının korunması, bol ekincilik uygulamaları vb. çalışmaların sürdürülebilir ekincilik için kayıt olduğuna özen çekerek, buna eş yayım çalışmalarını her ahit desteklediklerini, bu eğitimin dahi nahiye çiftçilerine yarayışlı olacağını düşündüğünü belirterek, 2 bölüm sürecek terbiye toplantısının kudretli olması temennisinde bulundu.

Toplantıya Konfedere Milel Azık ve Tarım Örgütü Türkiye Çaşıt Yardımcısı Dr. Ayşegül Selışık, proje koordinatörü talim üyeleri, terbiye algı ustalık personel ve üreticiler katıldı. – TEKİRDAĞ

Share: