Tekirdağ’da doktor ve mühendislerden oluşan korodan depremzedelere maneviyat konseri

Tekirdağ’dahi “Fasl-ı Şifa” saz grubunda düz düzlük doktor ve mühendisler, depremzedeler için moral konseri verdi.

6 Şubat’taki depremlerden etkilenen ve Tekirdağ’a gelen depremzede vatandaşlar üzere doktor ve mühendislerden oluşan çalgı aleti grubu, Yahya Eksiksizlik Beyatlı Hars Merkezi’nde sevilen şarkıları seslendirdi.

Koronun udisi ve solistlerinden Tıbbi Patoloji Uzmanı Dr. Neslihan Buyuru, konser öncesi AA muhabirine, doktorların, Kovid- 19 başta tutmak için Kahramanmaraş merkezli depremlerde üstelik bilcümle yeryüzü yöre saflarda olduğunu söyledi.

Doktorlar olarak bölüt moral vermek için adım attıklarını belirten Mir, “İlimize mihman yerine mevrut depremzede vatandaşlarımızı konserimize nida ettik. Onlara ayrımsız nebze moral olsun istedik. Bu Arada bu boğuk günleri az buçuk bile olsa atlatabilelim hedefiyle iyicene tıpkı repertuarla konser hazırladık.” dedi.

Grubun solisti Kulak Koku Alma Organı Boğaz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Tutarık Aytaçlar Kalem, ülkenin zelzele ve başat gibi ağırlık eyyam geçirdiğini dile getirdi.

Depremin arkası sıra sel felaketiyle daha dahi üzüldüklerini nâkil Musannif, “Biz hekimler herhangi bir zaman gelişigüzel koşulda hastaların beraberinde olduğumuz gibi aynı zamanda maneviyat gecesi olarak bu geceyi planladık. Ayrıntılı süredir bu konsere çalışıyorduk, bugüne devran oldu. Bilcümle gelişigüzel bu biberli günleri aşacağız. Herkese gür tıpkı moral gecesi olmasını diliyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Ortopedi ve Sarsıntı Bilimi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Saygınlık üstelik depremzedeler için sunturlu ayrımsız konser hazırladıklarını kaydetti.

Grubun bağlama sanatçılarından Kulak Büyüklenme Geçit Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Temiz Kürkçü birlikte konserde haddinden fazla iyice eserleri seslendireceklerini ifade etti.

Share: