Tekirdağ’da Çanakkale kutlamaları

– Tekirdağ’da Çanakkale kutlamaları

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’da 18 Mart Şehitleri Yâd Haset ve Çanakkale Bahir Zaferi’nin 108. yılı sebebiyle çelenk yer töreni gerçekleştirildi.

Tekirdağ Valiliği uğrunda düzenlenen törene; Tekirdağ Valisi Ermiş Sebep, Garnizon Komutanı Sancak Delimsirek Yenilmez, Süleymanpaşa Belediye Reisi Cüneyt Yüksel, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. ihtiram duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla Atatürk Heykeline çelenk sunuldu.

Çelenk arz töreninde Vali Ermiş Yıldırım, Şehitlik defterini imzaladıktan sonraları yaptığı açıklamada, ” Çanakkale Zaferi, Milletimizin çağ boyunca kazandığı genişlik koca zaferlerden ve yeryüzü nazik kahramanlıklardan biridir. Dini, vatanı, bağımsızlığı ve namusu uğruna milletimiz, kısıtlanmış imkanlara rağmen seçkin cins fedakarlığı yaparak düşman kuvvetlerinin Çanakkale’yi geçmesine cevaz vermemiştir. Çanakkale’de insaflı yürekler karşısında dönemin yeryüzü canlı orduları hüsrana düçar, teknolojik üstünlüğe karşı akide galip gelmiştir. Türk Milleti, kazandığı bu zaferle, düşmanlarının planlarını bozmuş, heveslerini kursaklarında bırakmış ve tarihin akışını değiştirmiştir. Vatanımızda özgürce yaşamamızı sağlayıcı Çanakkale ruhunu ezel ebet yaşatacak, ecdadımızın yaptığı fedakarlıkları tek devir unutmayacak, milli ve manevi değerlerimizi ati nesillere aktarmaya bitmeme edeceğiz. 18 Mart Şehitleri Ihtifal Günü ve Çanakkale Zaferi 108. yıldönümü münasebetiyle özellikle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, istiklalimiz ve istikbalimiz için canını feda eden Şehitlerimizi utanmak, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.

Share: