Tekirdağ’da Altınova Mahallesi Kentsel Transformasyon Alanı’na İlişkin Toplantılar Başlıyor

Tekirdağ’ın Süleyman Rabıtalı ilçesi Altınova Mahallesi’nde yer düzlük Kentsel Tahavvül ve Hisse Senedi Alanı’na ait planlama ve aplikasyon işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra süreçle ilişik hak sahipleriyle ada bazında toplantılar yapılacak.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kentin sarsıntı bölgesinde düz alması zımnında olasılı aynı kıran anında birey ve dünyalık kaybının önüne bozmak amacıyla kentsel inkılap çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda; Kentsel Transformasyon ve Gelişim Alanı olan ve Büyükşehir Belediyesi yetkisinde mevcut Süleymanpaşa ilçesi Altınova Mahallesi’nde bulunan tahminî 14.5 hektarlık alana ilişkin planlama ve mamure uygulaması işlemleri tamamlandı. Kadastro ve Tapu Müdürlüğü’nce yapılacak işler sonrası ise familya ayı içerisinde, bundan sonraki süreçle ilgili hak sahipleriyle cezire bazında toplantılar başlatılacak.

Düzenlenecek toplantılarda; Büyükşehir Belediyesi koordinesinde ve sülale sahipliğinde, adalet sahipleriyle yükleniciler ayrımsız araya getirilerek ada bazında dönüşümün ortak kararla tamamlanması hedefleniyor. Alan içerisinde, Büyükşehir Belediyesi marifetiyle kamuya ait olup, kentsel tahavvül kapsamında kamulaştırılan taşınmazlarla ilişik projelendirme ve tenkis çalışmaları birlikte başlatıldı. Bu çerçevede ise 2023 yılı içerisinde evvel bloğun temelinin atılması planlanıyor. Utku Mahallesi’nde kâin Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki yer üstünde yapılacak olan iki bloklu Kentsel Dönüşüm istif konutlarının 2886 dar Azamet İhale Kanuna göre 22 Çatlak 2022 tarihinde ihalesi yapılacak ve 2023 yılı içerisinde imal faaliyetleri başlatılacak.

Konu ile ilişik izah işleyen Tekirdağ Büyükşehir Şehremini Kırat Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kendisine ilimizin yer sarsıntısı kuşağı bölgesinde saha alması sebebiyle bu alandaki çalışmalarımızı balaban bire bir titizce adına getiriyoruz. Bu kapsamda başlatacağımız Altınova Mahallesi Kentsel Tahavvül Alanı’na ilgili toplantılarımızın vatandaşlarımıza ve ilimize güzel olmasını diliyorum” dedi.

Share: