Balıkesir’de sakat kadını darbedip altınlarını gasbeden 3 sanığa mahbes cezası

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde sakat tıpkı kadının evine cebren girilerek darbedilmesi ve altınlarının gasbedilmesiyle ilgili yargılanan 3 maznun, kodes cezasına çarptırıldı.

Bandırma Pahal Ukubet Mahkemesi’ndeki duruşmaya vakfedilmiş sanıklar Fırat E. (20), Azad T. (21) ve Fadime A. (19), cezaevinden Gürültülü ve Fon Enformatik Sistemi (SEGBİS) tarafından katıldı. Taraf avukatları ise duruşma salonunda amade bulundu.

Savunmalarını işleyen sanıklardan Fırat E. ve Azad T, fenomen sırasında alkollü olduklarını öne sürerek, pişmanlık duyduklarını rapor etti.

Mahkeme heyeti, Fırat E. ve Azad T’ye “soygunculuk ve kalifiye cerh” suçlarından 16’şar yıl 7’şer ay 15’er çevrim, Fadime A’ya ise “nitelikli hırsızlık ve ev dokunulmazlığını ihlal” suçlarından 12 sene mapushane cezası verdi.

İşitme ve istişare sakat Münire Şengül’ün (69) Bandırma Ayyıldız Mahallesi’ndeki evine 24 Mayıs 2021’de giren şüpheliler kadını boğazına iplik geçirerek darbetmiş, üzerindeki iki bileziğini, yüzüğünü ve küpesini cebren almıştı. Olayın ardından say başlatan polis güçleri ekiplerince Yalova’da gözaltına alınan zanlılar, çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanmıştı.

Share: