İstanbul basamak değer artışında 150 kent beyninde önceki sırada vadi aldı

Acun üzerindeki 150 kenti kapsayan basamak araştırmalarının sonuçlarından İstanbul’daki konut piyasası için azrail bilgiler elde edildi.

İSTANBUL ZİRVEDE!

Medya strateji oturmuş Ajans Press’in Knight Frank tarafından yapılan araştırmadan elde ettiği bilgilere bakarak 2022 yılı ikinci çeyrek göz fiyatları endeksi anlaşılan oldu. Türkiye’den İstanbul, Ankara ve İzmir göz denk artışında zirveyi kaptırmadı. 150 şehirden hoppadak 12’sinde ev fiyatlarında düşüş görülürken Miami (yüzdelik 34), Halifax (yüzdelik 30.9), Dallas (yüzdelik 30.8), Phoenix (yüzde 29.7), Tallinn (yüzdelik 29.5), Atlanta (yüzdelik 26.3) ve Adelaide (yüzdelik 25.6) önce üç sıraya strateji ederek geçmiş on içerisinde düz düzlük kentler oldu. Ülkemizdeki kentlerin zirvede vadi almasının yeryüzü büyük nedeni kalan pahalılık, yapım maliyetleri ve genişlik eksikliği namına tayin edildi.

KONUT SEKTÖRÜ HAKKINDA 46 BİN 158 BILIM YAPILDI

Ajans Press, bölük araştırması ve bölük satışlarının medya karnesini inceledi. Ajans Press’in yazılı matbuat, TV kanalları ve web mecralarını incelediği araştırmada 2022 yılı ikinci çeyreğinde bölük satışları ile ait 46 bin 158 haber yansıması belirleme edildi. Serencam zamanların bildirme fazla olgun olan konusu ‘sosyal ev projesi’ ile dayalı ise 118 bin 190 bili içeriği medyada düzlük alarak sonuç aynı ay içerisinde bildirme çok olgun olan bahis oldu.

Share: