Sungurlu’da depremzedelere ücretsiz yülüme hizmeti

Çorum’un Sungurlu ilçesinde berberler, Kahramanmaraş merkezli asrın felaketinin ardından ilçeye mevrut ve misafir edilen depremzedelere ücretsiz tıraş kampanyası başlattı.

Depremin yaşandığı evvel günden itibaren şişman ayrımsız sıkıntı içerisinde olduğunu, birçok dürü kampanyasına birlikte katkıda bulunduklarını anlatım fail Sungurlu Terziler ve Berberler Esnaf Odası Başkanı Bahtiyar Karslı, “Sungurlu’ya yerleşen depremzedelere ‘ücretsiz tıraş’ hizmeti sunulacak” dedi.

‘Gün beraberlik ve dayanışma günüdür’

Bugünün; el birliği, dayanışma ve insanların birbirine kenetleneceği ahit olması gerektiğine dikkat çeken Karslı, “Bizler üstelik Sungurlu esnafı namına bilcümle depremzedeleri ücretsiz yok etmek istiyoruz. Esnaf olarak elimizden geleni boşaltmak zorundayız” şeklinde konuştu.

“Bu pres günleri gelişigüzel atlatalım”

Ayn Başkanı Bahtiyar Karslı, “Sarsıntı bölgesine gidip aynı şeyler fayrap etmek istiyorduk, daim ‘İnşallah benzeri duygusal daha kurtulur’ diye niteleyerek yakarış ediyorduk. Elimizden gelen dua etmekti ama yapılan ihsan kampanyalarına bizler bile elimizden geldiğince bindi olduk. Daha sonraları bizler ‘Sungurlu’da aynı özdek yapmamız gerekiyor’ dedik ve bire bir kampanya başlattık. Depremzedelere ücretsiz tıraş hizmeti vermeyi istiyoruz. Birbirimize kenetlenmemiz gereken bu edisyon günleri alay malay atlatalım” ifadelerini kullandı. – ÇORUM

Share: