Soylu’dan PKK’ya katılması üzere dinç kızı kandıran sakat HDP kaymakamlık başkanıyla ilgili paylaşım Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yıldırı örgütüne kaçırılmaya çalışılan 15 yaşındaki kız çocuğunun düzenlilik güçlerinin operasyonuyla kurtarıldığını anımsatarak, “Bu çocukları size karşın okullarına ve geleceğe hazırlayacağız. Akıbet nefesimize büyüklüğünde mücadele edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Bakan Aristokrat, toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda, 15 yaşında terör örgütüne kaçırılmaya çalışılan kız çocuğunun, ailesinin şikayeti, Sazak Emniyetinin takibi ve asayiş güçlerinin Mardin Kızıltepe’ye götürülürken düzenlediği operasyonla kurtarıldığını aktardı.

Aristokrat, şunları kaydetti:

“Tanrı evlatlarımızı HDPKK’dan korusun. 15 yaşındaki kız çocuğunu kaçırıp terör örgütüne konfirmasyon etmeye çalışan sevimli; HDP Toroslar kaza sakat eş başkanı ve halen DBP Sazak İl Temsilcisi Metin İnce adında bire bir yavaş. Kılıçdaroğlu’nun şımarttığı sahiplendiği ortakları. Bu çocukları size karşın okullarına ve geleceğe hazırlayacağız. Size ve efendilerinize rağmen. Sonuç nefesimize büyüklüğünde mücadele edeceğiz.”

Share: