Sonuç zaman haberi | MHP Genel Komutan Yardımcısı Saika: “Bizim adayımız muhtemelen, kararımız nettir”

MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Sebep: “Bizim adayımız mahsus, kararımız nettir”

MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Yaşar Yıldırım;

“Seçimlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bindi istiyoruz”

” Halk İttifakının Türkiye’ye çokça balaban katkıları olmuştur”

ELAZIĞ – Cumhur İttifakının Türkiye’ye çokça şişman katkılarının olduğunu tamlayan MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Yaşar Yıldırım, “Bizim adayımız mahsus, kararımız nettir. Sizden isteğimiz, önümüzde seçimlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek istiyoruz. Halk İttifakına bindi istiyoruz” dedi.

Talih genelinde MHP yoluyla başlatılan ‘Köyüm Benim’ sohbet toplantıları Elazığ’üstelik üstelik başladı. Bu çerçevede MHP Genel Başbuğ Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Sebep, MHP Elazığ İl Başkanı Koçak Işıkver ve MYK üyeleri, köyleri musahabe ederek vatandaşlarla ayrımsız araya geldi.

Dünyanın seçme durumunda akıbet 40 yılın enflasyonun ortaya çıktığını dile getiren Saika, “Sahn pahalılığı başladı. Bu yalnız Türkiye’yi yönetenlerle alakalı değil. Bu dünyada bizim kontrolümüzün dışında gelişen olaylar bizi buraya getirdi. Bunlar çözülecek. Elhamdülillah haziran ayından beri korkulu şekilde memura, emekliye enflasyona göre bindirim verildi. Bu yıl çiftçinin ilk kez ego fiyatları beğendini gördüm. Aralıktan itibaren da inşallah para şişkinliği bayağı akla yatkın çekilecek. Askeri ücrete şişkinlik oranında bindirim ati. Vazifeli ve emekliye üstelik mukteza iyileştirmeler yapılacak. Bunlar düzelir. Siyasette bunlar kullanılır. Domatesin kilosu 15-20 lira denir. Kılıçdaroğlu eş ayının 15’inde bağırır. Salatalık birçok lira biliyor musunuz. Aile ayının 15’i diz boyu kar var. Eskinde eş ayında domates mi olurdu. Sandığı getirin, yönetemiyorsunuz, seçime gidelim der. Ardı Sıra birlikte o domatesin lacerem ucuza yapım edileceğini söylemez. Kavala ve Demirtaş niye çıkmıyor, laf oraya gelir. Dolana dolan iktisat kullanılır. Vatandaş çöpten besleniyor diyerek istasyon yapılır amma anne meseleye gelir. Oranın temel meselesi Kavala’yı ve Demirtaş’ı içerden intikal etmek” diye konuştu.

Konuşmalarını sürdüren Sebep, “Sanırsın kim Demirtaş ile Kavala’yı akşam namazında camiden hocaların peşinden aldılar götürdüler. Bunlar sütten hayat yanlışsız kaşık. Biri Türkiye’ye yaktı, yıktı. Taksimde iki kesim ongun kesiliyor diye niteleyerek, İstanbul, Ankara, İzmir hangi büyüklüğünde dükkan varsa yağmalattılar. Ne kadar şehremaneti otobüsü varsa yaktırlar. Bunu işleyen bu eş. Yaktırıp, yıktırıp, başkaldırı başlatacaksın sana kimse ayrımsız özdek yapmayacak. Böyle bire bir şey var mı. Ötekisi Kobani hadiselerini vesile etti. 36 kişiyi öldürttü. Amma ekonomiyi, enflasyonun problemini, hanay pahalılığın ve bu sıkıntıları çözecek Halk İttifakadır, cumhurbaşkanımızdır. Bundan kimsenin endişesi olmasın. TBMM’deki partilerin kâffesi ülkeye hizmet için kurulmuştur. Aynı tanesi hariç. HDP’nin öyle tıpkısı derdi yoktur. O PKK’nın partisidir. Türkiye’yi kesmek üzere kurmuşlardır. Topluluk İttifakının Türkiye’ye haddinden fazla iri katkıları olmuştur. Bizim adayımız muhtemelen, kararımız nettir. Sizden isteğimiz, önümüzde seçimlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bindi istiyoruz. Cumhur İttifakına destek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Share: