Soğukluğuyla bilinen Ağrı’da kış lastiği hazırlıkları erken başladı

Soğukluğuyla aşina Ağrı’birlikte kış lastiği hazırlıkları erken başladı

AĞRI – Kış mevsimin sunturlu hissedilmeye başladığı Ağrı’üstelik, vatandaşlar araçlarına kışlık lastik taktırmak amacıyla lastikçilerin yolunu tuttu.

Şita mevsiminin pir hissedilmesi ile bu arada, fert güvenliklerini temin etmek talip vatandaşlar araçlarına kışlık korse taktırmak amacıyla oto lastikçilerin yolunu tuttu. Ülke genelinde 1 Ara tarihinde başlayacak olan mecburi şita lastiği uygulaması öncesi havaların erkenden soğuması ve faziletli kesimlere kar yağması dolayısıyla oto lastikçilerde oluşan yoğunlukla bu arada, oto korse işiyle uğraşan esnaf, fert güvenliği amacıyla sargaç tarihlerinin balaban ehemmiyet taşıdığını vurguladı.

“Erdemli kesimlerde kar olduğu amacıyla erken başladık”

Erdemli kesimlere kar yağdığından dünya ercecik kış lastiği taktırmaya başladığını söyleyen lastikçi Mehmet Nuri Kopan, “35 senedir bu işe yapıyorum. Hava sıcaklığı eksiklik 5 dereceye düştüğü amacıyla kışlık lastikleri ercecik takıyoruz. 1 Ara’ta zorunlu ağıl geliyor ama biz şita mevsiminden periferi 10 gündür takmaya başladık. Faziletli kesimlerde kar olduğu için erkenden başlıyoruz. Sıfır sargaç fiyatları bu yıl faziletkâr olduğu amacıyla ikinci el lastiklere irade arttı.” İfadelerine vadi verdi.

Can güvenliği amacıyla kışlık sargaç taktırmaya başladıklarını söyleyen vatandaşlardan İsmail Çelik, “Başarısız lastik fiyatları bu sene faziletkâr olduğu için bizlerde ikinci el lastiklere müştehi oluyoruz. Duygusal güvenlikleri için tümce kışlık lastikleri taksın. Yola sakıncasız tıpkı şekilde gidip gelsinler. Bir insanın ayağında bot olmadan kuşkusuz karda yürüyemiyorsa arabanın bile kışlık lastiği olmadan yola çıkması akıllıcasına değil.” dedi.

Share: