Sinop’ta kadınlar depremzedeler için nevresim takımı dikiyor

Sinop’ta kadınlar, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgedeki afetzedeler üzere nevresim takımı dikmeye devam ediyor.

Sinop’ta Halk Eğitim Bilimi Merkezi bünyesinde açılan terzilik şaibe kursuna katılan kadınlar, depremzedeler amacıyla nevresim takımı dikiyor.

İlk etapta üretilen binin üstünde nevresim takımının bölgeye gönderilmesi planlanıyor.

Merkezde memur künde öğretmeni Fatma Ermiş, AA muhabirine, depremzedelerin konaklama yaptıkları yerlerde banko nevresime ihtiyaç duyacaklarını söyledi.

Bu ihtiyacın giderilmesi noktasında kendilerinin üstelik çalışmalara bindi verdiklerini anlatan Muazzez, “Bize bütünüyle halinde mevrut kumaşları burada geçmiş kesiyoruz. Sonradan dikerek, kalite kontrollerini yapıyoruz. Akıbet adına ütüleyerek paketliyoruz.” dedi.

Ermiş, şu dakika 1250 nevresim takımı dikmeyi hedeflediklerini belirterek, “Güpür geldikçe çalışmalarımız bitmeme edecek. Zira gelen kumaş miktarına bakarak hesaplarımızı yapıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Kursiyer Reyhan Keskin ise eşinin de hareket bölgesinde görev yaptığını dile getirerek, “Yaşananlar oldukça haddinden fazla keder. Benim eşim de şu an Pazarcık’ta vazifeli. Yüreğimiz onlarla. Bu yaptıklarımız onların yaralarını ne büyüklüğünde sarar bilmiyorum ama tığ onlar için elimizden gelenleri yapıyoruz.” ifadesini kullandı.

Share: