Siirt’ten hareket bölgesine yardımlar sürüyor

“Asrın felaketi” yerine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere yardımlar bitmeme ediyor.

Siirt Valiliği koordinasyonunda Toplumsal Teavün ve El Birliği Vakfı yoluyla bitmeme eden çalışmalara destek veren vatandaşlar, azık ve çul yardımında bulunuyor.

Siirt Yaş Sebze ve Komisyoncuları Derneği birlikte deprem bölgesine 2 kamyon odun gönderdi.

Siirt Tecim ve Sanayi Odası Divan Üyesi ve Siirt Gözyaşı Göveri ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Halit Aydar, göveri halindeki komisyoncularla ayrımsız araya gelerek öz imkanlarınca odun gönderdiklerini söyledi.

Yardımların devam edeceğini dile getiren Aydar, “Geçtiğimiz hafta azık malzemelerinden oluşan sıhhi imdat tırımızı hareket bölgesine gönderdik. Zaman de yaptığımız istişareler sonucu yakacak ihtiyacı olduğunu öğrendik. 35 ton dolayında iki kamyon odun gönderdik. Çağ kontak ve beraberlik günüdür.” dedi.

Bu arada Karı ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü aracılığıyla psikososyal destek hizmetlerinde vazifeli 10 nefis takım bile zelzele bölgesine gönderildi.

Valilik eliyle görevlendirilen destek ekibi, Osmaniye’deki depremde evleri hasar gören ailelerin kaldığı otağ kent, spor salonları, okullar ve geçici barınma alanlarında ruhsal destekte bulunuyor.

Share: