AK Parti’de Yırtıkça Ünal’ın yerine Şiddetli Ensesi Kalın getirildi! Ayasofya imamıyla yaşadığı polemik akıllara geldi

DOĞRU Öğür Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Idareci Ünal, geçtiğimiz günlerde bire bir betik fuarında, “Maatteessüf aynı hars devrimi yerine Cumhuriyet; bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi kısacası bilcümle düşünme setlerimizi bulunmayan etmiştir” ifadelerini kullanmış ve tepkilerin odağına oturmuştu. Ünal’a kişi partisi ve MHP karışma almak üzere metin çok siyasi partiden reaksiyon gelmişti.

GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Ünal, geçkin AK Fırka Ekip Başkanvekilliği görevini bıraktığı açıklayarak, “Zaman bakımından Grup Komutan Vekilliği görevimden affımı dilek ettim. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a bugüne büyüklüğünde şahsıma duyduğu yiğitlik ve verdiği sorumluluklar üzere müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” dedi.

YERİNE KORKUNÇ ZENGİN GETİRİLDİ

DOĞRU Öğür’birlikte Becerikli Ünal’dan boşalan Grup Başkanvekilliği görevine DOĞRU Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tokat milletvekili Tutku Zengin getirildi. Temmuz 2018-Mart 2021 arasında da tıpkı görevi tay tay arabası Varlıklı, Ünal’a hizmetlerinden ortalık teşekkür ederek şunları söyledi: “Etraflı yıllardır partimizde gelişigüzel fariza yaptığımız 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanımız Kahramanmaraş Milletvekilimiz Kankızıl Ünal’a hizmetleri, emekleri için teşekkürname ediyorum. AK Parti Grubumuzda hep alay malay Milletimize bakım uğrunda çalışmaya bitmeme edeceğiz”

İyi dileklerinden ufuk Reisicumhur Erdoğan’a da teşekkürlerini sunan zengin, “Genel Merkez’den DÜRÜST Öğür Grubuna… Milletimiz, Meclisimiz, Ülkemiz için çalışmaya devam. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan özellikle almak üzere, MYK ve MKYK Üyelerimize, Milletvekillerimize, dualarını gür dileklerini ileten bilcümle dostlarımıza ilgiyle teşekkürname ediyorum.” ifadelerine düzlük verdi.

AYASOFYA İMAMI BOYNUKALIN’LA KARŞI KARŞIYA GELMİŞTİ

Ensesi Kalın ismi geçtiğimiz aylarda Ayasofya Camii imamlığından çekilme eden Mehmet Boynukalın’la yaşadığı polmeikle gündeme gelmişti. O ant Ayasofya imamı olan Boynukalın, 8 Mart Dünya Amele Kadınlar Günü’nde tepki calip benzeri paylaşım yapmıştı. Varlıklı de bunu eleştirip, “Bu paylaşımı yanlış buluyorum. Ayasofya Cami İmamı, hakeza aynı konuda tweet atmamalı. Avrat – koca meselesine dayalı dini de referans yaparak, moskof, sert meşruhat yapmayı problemli görüyorum ve bize fayda vermiyor. Tamlık tersine incitiyor, kadınları üstelik incitiyor, bu alanda çalışanların yükünü arttırıyor. Ve henüz mehabetli bu açıklamalar siyasetin yükünü artıyor. Siyasa çokça dokunaklı bir gelişim. O yüzden bence herkes kişi işini yapmalı diye niteleyerek düşünüyorum” demişti.

“AYASOFYA’NIN ÖZGÜRLEŞTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Ruzname yaratan sözleri sonrasında Boynukalın imamlıktan istifa etmişti. Varlıklı’e ise ayrımsız programda Boynukalın’ın istifa etmesinde rastgele rolü olmadığı sorulmuştu. Ensesi Kalın buna, “Dahlim yok ama Ayasofya’nın özgürleştiğini düşünüyorum. Ayasofya kimsenin sıfatı değil. Yegâne başına, bağımsız milletvekili” sözleriyle yanıt vermişti.

Bu açıklamaya reaksiyon gösteren Boynukalın ise “İslam perestiş ve hukukuyla hayatımıza bulaşma etmediği sürece Ayasofya tekmil manasıyla özgürlüğüne kavuşamaz. Amma açılması bu yönde tıpkı adımdır inşallah. Meselemiz şahsi değil. Cenabıhak hidayet versin” demişti.

Share: