Siirt’ten deprem bölgesinde 2 tır ağızotu gönderildi

Siirt Valiliği koordinasyonunda, Ekincilik ve Orman Müdürlüğü öncülüğünde deprem bölgesi için toplanan 26 titrem yem tırlara yüklenerek hareket bölgesine gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık depremlerin ardından kıyamet bölgesinde yaraları görmek için şehir genelinde arkalama kampanyaları bitmeme ederken, tıpkısı yardımda büyükbaş, küçükbaş ve çıkmaz hayvanları için yapıldı. Arkalama kampanyaları şehir genelinde gece gündüz devam ediyor. Siirt Valiliği koordinasyonunda, Tarım ve Orman Müdürlüğü öncülüğünde büyükbaş, küçükbaş ve çıkmaz hayvanları üzere toplanan 26 ton yem yer sarsıntısı bölgesine gönderildi.

Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Efsanevi Yetiştiriciliği ve Akarsu Ürünleri Yetiştiriciliği Ofis Müdürü Nurettin Gül “6 Şubat’ta meydana gelen depremden kıran insanlarla beraber orada güçlü 11 milyona mail kocabaş ve küçükbaş hayvanımız bulunmaktadır. Bu hayvanların haris kalmalarından muhit bakanlığımızın talimatı ile beraber Siirt Valiliği ve müdürlüğümüzün personelleriyle bütün köyleri biricik bir tane dolaşarak özellikle yetiştiricilerin bati olduğu bölgelere oluşmak üzere ağızotu ve rüşvet gönderildi. Sarsıntı bölgelerine günde 2 tır yem ve saman göndermeyi hedefliyoruz” dedi.

Siirt şehir genelinde müzaheret kampanyaları geceli gündüzlü sürüyor. – SİİRT

Share: