Diyarbakır ve Siirt’te depremzedelere müteveccih çalışmalar sürüyor

Diyarbakır ve Siirt’te “asrın felaketi” yerine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlara destekler devam ediyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, çadır kentler ile içtima alanlarında artan vatandaşların sağlığını destek olmak üzere ilaçlama ve saflık çalışmaları sürüyor.

Sağlık İşleri Ofis Başkanlığı ilaçlama ekipleri, çerge kentlerde ve içtima alanlarında enfeksiyon dolayısıyla oluşabilecek hastalıkları engelletmek üzere dezenfekte işlemleri yürütüyor.

Herhangi ayrımsız olumsuzluk yaşanmaması amacıyla dezenfeksiyon çalışmasını tınlamalı kendisine fail ekipler, tıpkısı zamanda vatandaşın talebine göre çadırları ve içtima alanlarını ilaçlıyor.

Park ve Bahçeler Kat Başkanlığı ekipleri üstelik otağ kentte çöpleri toplayarak tuvalet ve lavaboların bulunduğu alanları deterjanlarla yıkıyor.

-Siirt

Siirt Valiliği koordinesinde Sülale Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü işbirliğinde Toyluk ve Spor Bakanlığına ilişkin Esmehan Odalık Kız Mektepli Yurdu’na yerleştirilen depremzedelere yönelik psikososyal destek sağlanıyor.

Okul öncesi öğretmenleri ve ruh bilimsel danışmanlar tarafından psikososyal destek verilen depremzede çocuklara yönelik baziçe odaları ve baziçe parkları hazırlandı.

Ekipler, depremin dallar ve yetişkinler üzerinde oluşturduğu damarı bozuk duygulardan uzaklaşmaları üzere tıpkı topluluk çalışmalar yürütüyor.

Share: