Şenoba beldesinde vatandaşa ücretsiz 10 bin sonuç fidanı teberru edildi

Şenoba beldesinde vatandaşa ücretsiz 10 bin semere fidanı bağış edildi

ŞIRNAK – Şırnak’ın Uludere ilçesine vabeste Şenoba beldesinde vatandaşlara ücretsiz 10 bin meyve fidanı ücretsiz dağıtıldı.

Şırnak’ın Uludere ilçesine kapalı Şenoba Belde Belediye Başkanı Alihan Babat, yaptığı hizmetlerle takdirleri topluyor. Çevre genelinde birçok unsur imza atarak içtimai belediyecilik şiarıyla hizmetlerine herhangi bir dönem yenisini ekliyor. Son namına yüzdelik yüz hibeli evvel etapta 6 bin 100 skor sonuç fidanı dağıtımı yaptı. Vatandaşın aheste talebi olunca 4 bin meyve fidanı dahi siparişini verdi. Belediye Reisi Babat ve Uludere Kaymakamı Mehmet Rıdvan Doğan, şehremaneti binası bahçesinde dikme dağıtım törenine katıldı.

Yüzlerce vatandaşa rekiz dağıtan Başkan Babat, tıpkı zamanda şehremaneti genelinde seçkin sene olduğu kadar bu yılda küçükbaş ve büyükbaş hayvan bilimi üzere çoban sara maaşlarını vereceklerini söyledi. Başbuğ Babat, “Alelumum bütün Şırnak bölgesinde tarıma ihtiyaç var amma özellikle Uludere ve bölgesinde ekincilik ve hayvancılık faaliyetleri daha çok. Nusaybin ve Mardin kabil saha arazilerimiz bulunmayan. Akıbet namına çiftçilerimiz üzere tarımı yükseltmek üzere 6 bin 100 nüsha ağaç alımına geçtik. Bu dönüş dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Antrparantez beldemizde hayvancılık faaliyetleri çok. Bu yüzden plato yollarını açmaya çalışacağız, antrparantez bütün sürülerin çobanlarını maaşa bağlayacağız” dedi. Kaymakam Rıdvan Doğan ise, ilçe tarım müdürlüğünün ve Şenoba belediyesinin himayelerinde 6 bin 100 skor fidanı ücretsiz dağıtacaklarını rapor etti. Tüketimden haddinden fazla üretime geçilmesi gerektiğini aktaran Ilçebay Doğan, “Çiftçilerimizin faydalanması amacıyla haddinden fazla domuzuna bire bir aplikasyon başkanımıza haddinden fazla teşekkürname ederim” diyerek konuştu.

Uludere Tarım ve Orman İlçe Müdürü Gaye İnan, “Şehremaneti Başkanımız Alihan Babat Beyefendi ile bu arada kolektif yürüttüğümüz projeyle direk dağıtımı yaptık. İnşallah ikinci benzeri etapta 4 bin skor siparişi henüz verdik” dedi.

Cumhuriyet Altını Muhtar Çekişme Babat de, “Başkanımız haddinden fazla töre bilimi davranarak 10 çeşitten oluşan kâr fidanını aldı. Sosyal belediyecilik anlayışıyla cereyan etti. adaletli bir şekilde ücretsiz dağıtım yaptı. Tanrı hayırlarını kabul etsin” şeklinde konuştu.

Share: