Şemdinli’de şehitlerin isimleri ana yol ve sokaklarda yaşatılacak

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 19 ana yol ve sokağa ayrımlı tarihlerde martir olan düzenlilik korucuları ile 2016’da teröristlerce öldürülen 26. Aktarılma Mebus Umumi Seçiminde DOĞRU Fırka bir numara ayakyolu milletvekili adayı Ahmet Budak ve sakat Şemdinli Korucu Derneği Başkanı Mehmet Özer’in oğlu Menderes Özer’in isimleri verildi.

Şemdinli Belediye Meclisi, ilçedeki şehit düzenlilik korucuları ve sivillerin isimlerinin bazen cadde ve sokaklara verilmesi kararı aldı.

Bu kapsamda belediye ekipleri, ayrımlı tarihlerde martir olan 17 asayiş korucusu ile Budak ve Özer’in isimlerinin yazıldığı tabelaları mahallelerdeki sokak ve caddelerin girişine astı.

Şehremaneti Başkanı Tahir Hafi, gazetecilere, ilçenin imarını yenileyince sokak ve caddelerin isimlerini dahi değiştirme ihtiyacı duyduklarını söyledi.

Söz konusu yerlerde şehitlerin adını yaşatmak istediklerini tamlayan Saklı, “Bulunduğumuz sokağa de 2016’dahi yıldırı örgütü PKK aracılığıyla martir edilen rahmetli Ahmet Budak’ın ismini verdik. Bu vesileyle hem şehitlerimize olan borcumuzu ödemek istedik hem onları anmak istedik. ‘Bayrakları simge fail üstündeki kandır, toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’ Biz bile bu şiarla vatanımız üzere canlarını verenleri unutmamak için hakeza ayrımsız say yaptık.” diye konuştu.

Share: