ŞEHİT TEĞMEN ÖZTÜRKMEN, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

IRAK’ın kuzeyinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Teğmen Duabey Değer Öztürkmen’in (24) cenazesi, memleketi Gaziantep’te toprağa verildi.

Şehit Mülazım Duabey Itibar Öztürkmen için Nizip ilçesi Dazhöyük Mahallesi’nde tören düzenlendi. Törene, Gaziantep Valisi Davut Gül, 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tugay Hacı Halil Osma, İl Jandarma Komutanı Sancak Hidayet Arıkan, İl Itimat Müdürü Mustafa Emre Komutan, milletvekilleri, kaymakamlık belediye başkanları, hava müdürleri ve şehidin zor uzman çavuş olan babası Derde Öztürkmen, annesi Gülcan Öztürkmen, kardeşi ile çokça sayıda yakını, silah arkadaşları ve vatandaşlar katıldı. Bekar olan Öztürkmen’in Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılan yakınları, mufassal süre yaş döktü.

TABUTA TÖREN KILICINI BIRAKTI

Şehidin yegâne kardeşi Fatih Mehmet Öztürkmen, ağabeyinin askeri paltosunu giyerek törene katıldı. Öztürkmen, ağabeyinin merasim kılıcını çıkararak tabutun konusunda bıraktı. Gülcan Öztürkmen ise oğlunun kepini tabutun üzerine bırakarak gözyaşı döktü. Bu sırada şehidin babası Derde Öztürkmen ile kardeşi Fatih Mehmet Öztürkmen, yakınlarına, “Ağlamayın, düşmanı sevindirmeyin” dedi.Mülazım Duabey Haysiyet Öztürkmen’in cenazesi, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar’ın kıldırdığı namazın ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Share: