Şehit Bedirhan bebeğin anneannesi terörü lanetledi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 31 Orak Ayı 2018’de PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu bebeği Bedirhan Mustafa ile martir olan Nurcan Karakaya’nın annesi Suudiye Demir, İstanbul Beyoğlu’nda çocukların üstelik aralarında bulunduğu sivillerin misyon alındığı yıldırı saldırısına tepki gösterdi.

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde canlı ve dört yıl önceki gerçekleştirilen basık saldırıda 25 yaşındaki kızı ve 10 mahiye torununu kaybeden Suudiye Çıpa, kızının ve torununun kabrini ziyaret ederek yakarış okuyor.

“Yavrumun yavrusu, yoz meleğim” diye niteleyerek torunu Bedirhan’ın mezarındaki fotoğrafa bakıp dua eden Demir, kızı ve torununu özlemle anıyor.

İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde sivilleri kasıt düz yıldırı saldırısına reaksiyon gösteren Suudiye Çipo, AA muhabirine, olayı televizyonda haberlerden öğrendiğinde şişman üzüntü duyduğunu söyledi.

Aklından hiç çıkmayan torunu ve kızının şehit olduğu haset hatırladığını tamlayan Demir, teröristleri lanetleyerek, “Onlar sevinmesin diye üzülsek birlikte içimizden üzülüyoruz. Kahrolsun terör.” dedi.

“Bedirhan aklıma geldi”

Çipo, İstanbul’daki alçak saldırıyla acılarının tazelendiğini dile getirerek, “Yavrular annesinden koptu, anneleri yavrularından koptu. Haddinden Fazla acıydı. Oradaki sivillerin ne suçu vardı?” diyerek konuştu.

Saldırıdan sonraları televizyondan olay yerinde gördüğü bebek arabasının hele kendisini çokça etkilediğini vurgulayan Demir, “Bedirhan aklıma geldi ve o acıları gene yaşadım amma teröristler sevinmesin diyerek üzüntümüzü içimizde saklıyoruz. Bizim yavrularımız tek ahit ölmedi. Seçkin hafta mezarlarını musahabe ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Türk milleti güçlüdür, ayrımsız ve beraberdir”

Türk milletinin bir ve bu arada olduğu müddetçe teröre göz açtırmayacağını tamlayan Çıpa, “Askerimizin ve polisimizin temas zaman yanındayız. Birçok Bedirhanlar ölse birlikte nice Bedirhanlar dirilir, devletimizin, milletimizin on paralık kuşkusu olmasın. Türk milleti güçlüdür, bir ve beraberdir.” dedi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde gerçeklik bölgesinde görevli eşini ziyarete giden 25 yaşındaki Nurcan Karakaya, 31 Orak Ayı 2018’dahi bölüm uğrunda PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 10 aylık oğlu Bedirhan ile şehit düşmüştü.

Share: