Şanlıurfa’da epey ressamın sanatı sergileniyor

Şanlıurfa’da gerçekten ressamın sanatı sergileniyor

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 8. Derslik öğrencisi okuduğu okul bahçesinde foto sergisi düzenledi.

Siverek Yunus Emre Ortaokulu 8. Sınıfta okuyan Aylin Uçan, okuduğu meslek bahçesinde kişisel resim sergisi düzenledi. plastik sanatlar öğretmeni sulh Turan eliyle 7. Sınıfta yeteneği keşfedilen hoşur ressamın karakalem ve semirtilmiş boyadan yaptığı 30 resmi öğrenci ve velilerin beğenisine sunuldu. Okuduğu ekol bahçesinde resimlerinin sergilenmesinden kontekst kurum yaşadığını belirten Aylin Uçar, “Bu süreçte beni boydak bırakmayan ve temelli bana destek olan plastik sanatlar öğretmenim Hazar Turan’a çokça teşekkürname ediyorum. İlerde plastik sanatlar lisesinde intikal etmek, gösterici öğretmeni adına uluslararası foto sergileri ayırmak işitiyorum” dedi

‘Çocukların emniyetsiz azmini görünce elan fazla bire bir heyecanla çalıştığını’ belirten Görsel Sanatalar Öğretmeni Barış Turan, “Çocukların azmini yükseltmek ve onure emreylemek amacıyla bu resim sergilerini açmaya karar verdik. Çünkü beribenzer her bir mektepli adeta benzeri dâhilik, sadece Aylin değil bir nice öğrencimiz böyle pir asar ortaya çıkarıyor ve bizde temas hafta tıpkı öğrencimizin zat yaptığı resimlerden oluşan fotoğraf sergilerini açıyoruz” dedi.

Teneffüslerde suret sergisini gezen okul öğrencileri, Aylin Uçan’ı kabiliyetinden kıran tebrik kartı ederek, muvaffakiyet diledi.

Share: