Rektörlük keyif aracıyla eroin haiz sürücü tutuklandı

ŞANLIURFA’da Belletici Üniversitesi’nin al plakalı rektörlük rahatlık otomobiliyle etraf değeri 3 milyon teklik olan uyuşturucuyla yakalanan çoban ve arkadaşı tutuklandı. Koç Üniversitesi ise şoförün müsaadesiz adına ara bulucu kent dışına çıkardığını ve işine sonuç verildiğini duyurdu.

İl Inanma Müdürlüğü Narkotik Ofis Müdürlüğü ekipleri, sabık iş günü Şanlıurfa- Gaziantep yağız yolunda Koç Üniversitesi Rektörlüğüne ilişkin 34 AA 008 al plakalı otomobili durdurdu. Sürücü G.Y.’nin erinçsiz davranışları üstüne polis güçleri ekipleri, eğitilmiş köpekle yaptığı aramada otomobilin bagajındaki 7 valiz süresince 98 paket halinde 53 kilo skunk ile 29 paket halinde 21 kilo 350 gram türap esrar ele geçirdi. Diyarbakır’dan İstanbul’a götürülen ve meydan değeri 3 milyon TL olan uyuşturucuya ahali koyan polis, üstünde 7 bin 785 TL ve 100 dolar kâin dirlik aracının sürücüsü G.Y. ile namına önderlik yapan 34 EYJ 640 plakalı otomobilin sürücüsü M.H.’yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Birecik Adliyesi’ne çıkarılan G.Y. ve M.H.; gümrük kolcusu hakimlik marifetiyle ‘uyuşturucu husus ticareti fayrap etmek ve nakletmek’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMAKoç Üniversitesi da olaya ilişik kayıtlı izah yaptı. Rektörlük yan otomobilinin sürücü vasıtasıyla müsaadesiz yerine kent dışına çıkaran şoförün işine akıbet verildiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

“Üniversitemizde sürücü yerine çalışmakta olan bahis konusu kişinin üniversitenin aracını izinsiz namına tek başına şehir dışına çıkartmasına ve suça karışmasına istinaden Antrenör Üniversitesi’ndeki işine derhal serencam verilmiştir. Adli proses halen devan etmekte olup, üniversitemiz üstelik kendisi üzerine suç duyurusunda bulunmuştur. Çalıştırıcı Üniversitesi yerine emniyet güçlerimiz ve adli makamlarla daimi teşrikimesai süresince olduğumuzu ve süreci yakından strateji ettiğimizi duyururuz.”

Share: