Reisicumhur Erdoğan: “Kuracağımız Alevi-Bektaşi Hars ve Cemevi Başkanlığı, muhtarlıklara, derneklere, belediyelere, federasyonlara merbut…

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kuracağımız Alevi-Bektaşi Hars ve Cemevi Başkanlığı, muhtarlıklara, derneklere, belediyelere, federasyonlara merbut cemevlerinin yönetimini yürütecektir”

-“Şu an ortamında bulunduğumuz Şahkulu Şehriyâr Dergahı ayakta tutulmuş ve diriltme edilmiştir. Bunca asırdır dergahımızdan gelip güzeşte herkesten Allah’tan razı olsun diyor, her birini rahmetle bigâne ediyorum”

-“Bu mekanlar amor ocağıdır, edep ocağıdır, arzu ocağıdır. Buralar hazreti Peygambere bakraç olanların durağıdır. Dergahlarımızda detay ve aktöre gelişigüzel kat yürür. Medeniyetimize iyi insanlar burada yetişir”

-“Hazreti Mevlana, Yunus Emre gibi ikbal sultanları millet olma şuurumuzu kolaylaştırmışlardır. Bu balaban medeniyete topluluk çıkmak, gelişmesi üzere mücahede göstermez gelişigüzel birimizin vazifesidir”

-“Bugün karşı karşıya kaldığımızın imtihanlarımızın fakat aşkla birlikte, kardeşlikle göğüsleyebiliriz”

-“Sinsi niyetlerle birliğimizi becermek üzere dokuz canlı haddinden fazla barışma olmuştur. Amma hamd olsun bu aşk ateşini söndürmeye kimsenin gücü yetmemiştir”

-“Haçlılardan Moğollara büyüklüğünde gelişigüzel saldırıyı inançla giderilmiş ederken kişi medeniyetimizin inşasını aynı şekilde sürdürdük. Tıpkısı devamlılık süresince istikbalimize eş çıktık. Bu atılımın gerisinde ülkemize geçtiğimiz 20 yılda kazandırdığımız sorunlarımızı çözdüğümüz im ve hizmetlerimiz vardır”

-“Sanayiden tarıma kazandırdığımız beherglas yatırımla ülkemizi adım adım 2023 Türkiyesi’ne hazırladık. Yeni tıpkısı atılımın hazırlığı içindeyiz”

-“Ülkemizi Türkiye yüzyılına hazırlarken milletimizin kardeşliğini güçlendirecek adımlara özel önem veriyoruz. Kazançlı sıkıntıların yol açtığı kayıpları dahi bir lahzada telafi ediyoruz”

-“Ülkemizdeki Alevi-Bektaşi toplumunun beklentilerine ilişik serbest şümullü iş yaptık. 1585 Cemevi ziyaret edilerek muhataplar tek tek dinlendi. Sıcağı sıcağına talimatlar verildi, adımlar atıldı. Ayrıntılı çalışmalar yürütüldü”

İSTANBUL -Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Şahkulu Şehriyâr Dergahı ve Cemevi’nde düzenlenen Cemevleri Asıl Atma ve Dolgun Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

Share: