“Red Bull Dance Your Style” yarışmasında bitiş zamanı yaklaştı

İzleyicinin yargıcılar kurulu adına kazananı belirlediği konkur “Red Bull Dance Your Style”, dansın yer iyilerini yakalamak üzere anlayışsız döndü.

Redbull açıklamasına göre, dans pistlerini yeniden yeteneklerle buluşturmaya hazırlanan Red Bull Dance Your Style elemeleri, bu yıl Instagram üzerinden toplanan başvurularla başladı. Antalya, İzmir ve serencam olarak İstanbul’da gerçekleşen elemelerde finalistlerin iri kısmı jürinin oylarıyla belirlendi. Dansçıların Hip hop, popping, house dance üzere sokak dansı stillerinde hünerlerini sergileyeceği yarışmada finale kalacak son üç müsabık 9 Ilkgüz’bile Ankara’daki serencam elemeler ile belirlenecek.

Ankara Seğmenler Parkı Amfi Tiyatro’da 10 Eylül Cumartesi günü gerçekleşecek yarışmada sunu gani olan isimse Güney Afrika’da düzenlenecek Red Bull Dance Your Style 2022 Acun Finali’nde Türkiye’yi mandepsi edecek.

Red Bull Dance Your Style hakkında

Açıklamaya göre, 30’dan fazla ülkede, 50 ayrı noktada planlı Red Bull Dance Your Style, dansçıların gelişigüzel street style türünde takat sınırı sergilediği, müziğe ve beklenmeyen ritimlere doğaçlama kadem uydurduğu, izleyicilerle etkileşime geçtiği yeke yek yarış formatında gerçekleşen dans yarışması olarak biliniyor.

Bulunduğu şehrin kültürüne bakarak üstelik şekillenen Red Bull Dance Your Style, İtalya’da popüler dansın figürleriyle geleneksel dansla buluşurken, Fransa’da sokak dansı ile Japonya’da ise takibi ağırlık acul figürler izleyicileriyle yeniden şekilleniyor. Seyircinin kartlarını havaya (kırmızı yahut gökçe) kaldırarak oyladığı dansçılar, geçmiş dans pistine sonra birbirlerine düzlük okuyor.

Share: