Odada yakılan korluk ateşi birey aldı

– Odada yakılan mangal ateşi duygusal aldı

İki arkadaştan biri hayatını kaybetti

Yaşam mücadelesi veren gencin dedesinin de tıpkı evde soba zehirlenmesinden hayatını kaybettiği öğrenildi

ADIYAMAN – Adıyaman’ın Besni ilçesinde müptela olmak için eş içerisinde mangal ateşi yakıcı iki arkadaştan biri karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybederken sakil yaralanan gailesiz ise dirim savaşı veriyor.

Edinilen bilgilere bakarak, Gaziantep’ten Adıyaman’ın Besni ilçesine merbut Yayıklı Köyüne dedesine ilgili eve arkadaşı Abdullah Entelektüel ile birlikte mevrut İshak Kılınç (22), havanın itici olmasından ve evde kimsenin bulunmamasından hava dışarıda korluk ateşi yaktı. İki bacanak daha sonraları yaktıkları korluk ateşini aile içerisine getirerek burada ısınmak istedi. Seçkin iki eş bire bir müddet sonraları ateşten sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Herhangi Bir iki arkadaştan haber alamayarak endişeye kapılan İshak Kılınç’ın yakınları köyde bulunan yakınlarını arayarak evi kontrol etmelerini istedi. Eve gelen Kılınç’ın yakınları, Kılınç ile Işıklı’nün yerde yerli şekilde yattığını görerek durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbar üzerine görüngü adına sağlık ekipleri ile açıkgöz ekipleri sevk edildi. Gelişmemiş sürede olay adına gelen sağlık ekipleri Abdullah Entelektüel’nün hayatını kaybettiğini tespit ederken ağır sıklet yanık olan İshak Kılınç’a ise müdahalelerde bulundu. İlk müdahalesi görüngü yerinde yapılan İshak Kılınç, evvel Besni Mehabet Hastanesi’ne ardından ise Adıyaman Terbiye ve Araştırma Hastanesi’ne gönderme edildi. Burada otama altına alınan İshak Kılınç’ın hayat savaşı verdiği öğrenildi. Görüngü durumunda hayatını kaybeden Abdullah Vazıh’nün cenazesi ise uyanık ekiplerince yapılan incelemelerin peşi sıra Besni Şevket Hastanesi Morguna kaldırıldı.

Öte yandan hastanede hayat savaşı veren İshak Kılınç’ın dedesi olan Ömer Kılınç’ın ise tahminî 4 sene önce benzeri evde sobadan sızan karbonmonoksit gazından etkilenerek hayatını kaybettiği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Share: