MERSİN’DE SİLAHLI KAVGAYA KARIŞAN 2 ÇETEYE IŞLER: 5 GÖZALTI

MERSİN’üstelik, Oto Galericiler Sitesi’nde İ.N. (23) ve S.E.’nin (24) yaralandığı silahlı kavganın, iki çete beyninde gayrikanuni laf ve dolandırıcılıktan elde edilen paraların paylaşılamamasından çıktığı belirlendi. Polis, herhangi bir iki çeteye müteveccih düzenlendiği operasyonda 5 şüpheliyi gözaltına aldı.

Dün, model Toroslar ilçesi Korukent Mahallesi’ndeki Mersin Oto Galericiler Sitesi’nde iki kadro beyninde çıkan silahlı kavgada İ.N. ve S.E., vücutlarının mütenevvi yerlerine çıkma fail kurşunlarla yaralandı. Yaralıların ambulanslarla hastaneye kaldırılmasının peşi sıra başlatılan soruşturmada kavganın, yasa dışı laf ve dolandırıcılık suçlarını gerçekleştiren iki çetenin, suçtan elde ettikleri paraları paylaşmamasından kaynaklandığı belirlendi. Soruşturmayı derinleştiren İl Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş (ÇIFTLIK) Büro Müdürlüğü ekipleri, gelişigüzel iki çeteyi dahi açıklanmış etti. Savcılığın, şüpheliler için yakalama kararı çıkarmasının peşi sıra KOM ekipleri, hususi harekat timlerinin desteğiyle iki çeteye müteveccih işler düzenledi. Çete üyelerinin evlerine eş zamanlı yapılan baskında V.C., Y.E., İ.N., S.E. ve Y.T. gözaltına alınırken, yapılan aramalarda ise 4 adet ruhsatsız tabanca ile 57 adet fişek ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler, sorgulanmak amacıyla emniyete götürüldü. Operasyonda, adresinde namevcut ve firari durumdaki bir şüphelinin yakalanması amacıyla çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

ÇATIŞMA PATTADAK KAMERADA

Öte yandan, çatışma yadigâr asayiş kameralarına yansıdı. Görüntülerde; galeride revan İ.N. ve S.E.’nin yanına otomobille gelen takım dışarı çıkarak acı etmeye başladığı, paçarız yaşanan çatışmanın arkası sıra grubun kaçarak uzaklaştığı düzlük aldı.

Share: