Alkollü kendisine yakalandı, “Ayrımsız daha polis görünce durmayacağım durunca ukubet yazıyor” dedi

Alkollü namına yakalandı, “Tıpkı elan polis güçleri görünce durmayacağım durunca ceza yazıyor” dedi

Polisin kaymakamlık yayıp kaçan alkollü sürücüyle çıdam testi

ANTALYA – Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde ilçe yaptığı noktadan kaçan ve polis güçleri eliyle yakalanan alkollü ve türedi güdücü, polislere edisyon anlar yaşattı. Ayakta durmakta bastırık calip güdücü” Tıpkısı daha polis durdurduğunda durmayacağım zira ceza kesiyor” deyip, o anda kendisini görüntüleyen gazeteciye kalay ve hakaret etti. Sürücüye, alkollü miftah yutmak ilkin kalkışmak için ayrı ayrı 3 maddeden 17 bin 561 TL idari para cezası yazıldı. Alkollü sürücünün kullandığı kurgu ise trafikten men edildi.

Polis ekiplerini harekete nâkil fenomen, şeb saat 01.20 sıralarında Gazipaşa’nın İstiklal Mahallesi’nde yaşandı. Mehmet Oğuz Bulvarı, Manavlar Kavşağı’nda 07 VEH 72 plakalı otomobilin kaymakamlık yaptığı ve sürücüsünün alkollü olabileceği yönde ihbar kayran polis ekipleri, kaza adına geldiklerinde sürücünün aracıyla alay malay olay yerinden ayrıldığını belirledi. Güvenlik kamerası görüntülerinden sürücünün D400 Karayolu’na çıktığını ve Mersin istikametine tutum halinde olduğunu tayin fail ekipler, sürücünün İtfaiye Kavşağı’ndan site merkezine köylü döndüğünü ayırt etti. Denizkızı Kavşağı’nda yolu kesilen güdücü, araçtan indirildi. Alkolün etkisiyle ayakta durmakta zorlanan Ahmet S. isimli çoban, polislere edisyon anlar yaşattı.

Çek şunu burnumdan

Alkollü sürücü Ahmet S., etanol testine girmemek üzere polisleri dakikalarca oyaladı. Polisin tamlık ısrarlarına rağmen alkolmetreyi üflemeyi reddeden Ahmet S., polisin uzattığı alkolmetreyi, “Siz benim kardeşimsiniz. Çek şunu burnumdan” diye, “Ego bunu yaparım da… Hastanede yapalım” dedi.

Ayrımsız daha polis güçleri görünce durmayacağım

Yazılan cezadan huzursuz olan Ahmet S., “Bana ceza yazsanız da heybetli değil, yazmasanız dahi eke değil. Doğrusu ben cezayı haddinden fazla yedim. Tıpkı elan polis güçleri gördüğüm antlaşma durmayacağım. Durduğum antlaşma adamlar ukubet yazıyor. Benim, alkollü vasıta kullanmaktan 50 bin lira cezam var. Beni kaymakam de bilir, bilge bile bilir, müddeiumumi de agâh, güvenlik müdürü bile bilir” diye niteleyerek konuştu.

Gazeteciye küfredip başlamak istedi

Polislere yumruk anlar yaşatan Ahmet S., o tam görevini fethetmek talip gazeteciyi da maksat aldı. Kendisini görüntüleyen gazeteciye kalay ve taşlama yazar başlamak talip sürücüye, polis güçleri ve bekçiler bariyer oldu. Gazeteciye ağza alınmayacak küfürler eden Ahmet S.’ye, alkollü miftah kaldırmak özellikle olmak için ayrı ayrı 3 maddeden toplamda 17 bin 561 TL yönetimsel para cezası yazıldı. Elan önceki alkollü anahtar kullanmaktan ehliyetine el konulduğu ortaya sâdır sürücünün kullandığı açkı, trafikten men edildi. Ahmet S. etil alkol kullanıp kullanmadığının tespiti üzere hastaneye götürüldü.

Share: