YANLIŞSIZ Partili Nasır, Karabağalar’a mamure planı müjdesini verdi

SELIM Parti İzmir Mebus Temiz Nasır, Karabağlar’dahi 10 mahalleyi havi 540 hektarlık riskli alanın tamamının uygulama ümran planlarının Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca onaylandığı müjdesini verdi. Nasır, “Yıllardır kül engellemelere karşın İzmirli hemşehrilerimizin tıpkı zaman geçmiş tahavvül yapmalarının önünün açılması amacıyla bakanlıkça cansiparane yapılan icraat sonucu planlar onaylanarak, askıya çıkarıldı. Batma alanları olan ve ivedi dönüşümün yapılması gerekli bu mahallelerle ilişik umarım siyasal tıpkısı gereç yerine bile bile iptali üzere gene dava açılmaz.” dedi.

DÜRÜST Öğür İzmir Mebus Soylu Nasır, Karabağlar’dahi Salih Omurtak, Bahriye Üçok, Limontepe, Uca Fuat Yiğitlik, Düş, Gazi, Mutlak, Yüzbaşı Şerafettin ve Inhina mahalleleri sınırları ortamında meydan kayran 5 etaplı 540 hektar riskli alanın tamamına 1/5000 ölçekli nazım bayındırlık planın ve 101 hektarlık 1. etabın 1/1000 ölçekli uygulama imar planın ve Aşık Veysel ve Osman Aksünger Mahallesi sınırları ortamında 106 hektarlık riskli alana ilişik Bakanlığa sunulan 1/5000 ölçekli yır ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planın Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca onaylandığını duyurdu.

“Etraflı yıllardır İzmir’de 6306 Dar Kentsel Dönüşüm Yasası ile yegâne benzeri ofis dahi tahavvül yapmayan Büyükşehir Belediyesi ve CHP zihniyetinin, SELIM Fırka hükümetinin 6306 Çevrilmiş kanun ile inkılap yapmasını engellemeye çalıştı” diyen DOĞRU Partili Nasır, şöyle devam etti: “İzmir’de CHP zihniyeti tek öz yapmadığı kabilinden YANLIŞSIZ Parti namına bizim çalışmalarımızı da engellemek üzere duruşma kapılarında durmaktan gabi hamle atmaz arkaç geldiler. Amma bizim gayemiz çalışmak olduğu amacıyla tekmil engellemelerine rağmen, Bakanlığımızın özveren çalışmaları sonucunda, riskli bölgede muhtemel planlar onaylandı. Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca askıya çıkarılan planlar, hemşehrilerimize körpe hayırlı olsun.”

Obstrüksiyon politikası güden İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu huyundan konma geçsin

SELIM Parti İzmir Mebus Soylu Nasır, “2005 yılından bugüne büyüklüğünde İzmir Büyükşehir Belediyesi, Şehremaneti yasası 73. bap ile sadece 1000 ev yaparken, 6306 kanun ile bir bir tane ofis da inkılap yapmadı. Hükümetimizin yapmasını üstelik engellemeye çalıştı. Çok yıldır engelleme politikası güden CHP zihniyeti, imdi bu huyundan vazgeçip, nüfusunun büyük çoğunluğun kent merkezinde, fay hatlarının üstünde, depreme dayanıksız yapılarda ve belediyelerin güçlük alanı zarfında yaşandığı İzmir’in dönüşümü üzere haddinden fazla daha konkre çalışmalar yapması gerekir. Yasalar çerçevesinde bize sakıt seçme çeşit göreve ve desteğe 7-24 hazır olduğumuzu rastgele fırsatta belirtiyoruz. İzmir’in imdi hareket riskine cebin kaybedecek zamanı kalmamıştır, bu dirimsel mesele politika üstü bire bir meseledir, bu konuda ilişik aktörlerin görevlerini devir kaybetmeden adına getirmeleri heybetli ve veballi benzeri sorumluluktur.” dedi. – İZMİR

Share: