Komutan Beyazgül depremzedelerin yanında

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık depremler Şanlıurfa’üstelik de yıkıma ve duygusal kayıplarına illet oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, depremin meydana geldiği önceki anlardan itibaren vatandaşların beraberinde düz alarak, acılarına tıpkısı nebze üstelik olsa su serpmeye çalıştı.

Bütün ekibini depremzedeler için seferber eden Komutan Beyazgül, belediyeye ilgili alanların derhal açılması ve mukteza ihtiyaçların karşılanarak vatandaşların hizmetine sunulması talimatını verdi. Benzeri yandan Halk Savuşturmak fabrikasında kapasiteyi 400 bin ekmeğe çıkararak vatandaşlara ısıdam savmak ulaştırmaya çalışan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ayrıksı yandan çorba evlerinde ve belirlenen alanlarda türlü ikramlarda bulundu. Kıvrak çorba ikramını sürdüren ekipler, Umum Aldatmak fabrikasında üretilen ekmeklerden vatandaşlara sızgıt yaparak ikram etti.

Başbuğ Beyazgül vatandaşları görüşme ederek, onlarla yegâne tek ilgilendi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi ve ALO 153 İletişim Merkezi’ni üstelik ziyaret eden Beyazgül, aynı gecede üretilen 400 bin ekmeğin bu baskı günlerde kebir bire bir sorunu çözdüğünü aktardı. – ŞANLIURFA

Share: