Kılıçdaroğlu’nun “hamburger” çıkışına Erdoğan’dan eleştiri: Şok oldum, siyasetin hangi büyüklüğünde acemisi olduğunu ortaya koyuyor

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği KÖLE ziyareti ile gündeme oturdu. Gezinin tamlık da istediği gibi geçtiğini söyleyen Kılıçdaroğlu’na, ESIR gezisinde 8 saat süresince yanındaki ekipten ayrı şekilde ne yapıldığı sorulmuştu.

HAMBURGER YEDİĞİNİ ANLATMIŞTI

Kılıçdaoğlu ise bu süreçte New York’taki Türken Vakfı binasına gittiğini, içtimai medyadan paylaşım açmak amacıyla videoteyp çektiklerini, dönüşte çabucak benzinciye uğradıklarını ve burada hamburger yediklerini söylemişti.

“MALESEF KENDİSİNDEN DİNLEDİK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere gündeme ilgilendiren mehabetli açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın hedefinde Kılıçadaroğlu’nun hamburger çıkışı üstelik vardı. Erdoğan, gazetecinin “Seçime giden süreçte muhalefet çizin çizin Amerika Bir Devletleri’ni ziyaret ediyor. Ilk CHP, şimdi İYİ Parti… Kılıçdaroğlu, Amerika’birlikte 8 saat süresince neredeydi tartışması var. Hamburger yemeye gittiğini söyledi. Geri İYİ Fırka’den tıpkı izah geldi. Amerika’daki heyetten Genel Başkan Yardımcısı ‘Tığ hamburger yemeye gelmedik’ dedi. Hem ziyaretleri hem da bu kopça yorumları kuşkusuz okuyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

” Türkiye’de hamburgerci dükkanları filan tamam değil. Fakat yani bunu Kılıçdaroğlu’nun şahsen kendiliğinden duymamış olsak ben üstelik ‘Gerçekten hakeza tıpkısı özdek oldu mu?’ derdim. Amma maalesef kendiliğinden dinledik; yani tıpkısı benzin istasyonuna uğramışlar, orada aynı hamburgerci dükkanı görünce orada yemişler. Bunu şahsen kendisi söyleyince yoz ben bile şok oldum. Yani hakeza tıpkı molekül yapmış olsan üstelik söylemeye lüzumlu yok. Bu de siyasetin hangi büyüklüğünde acemisi olduğunu ortaya koyuyor. Elbette tıpkısı birlikte onunla kalmadı. Yapılmakta olan Türken Foundation binasının karşısına geçip orada hava yaptı. Buradan birlikte karı kavramına müteveccih bizim şu anda ati sürdüğümüz teze, güya tersinden benzeri yaklaşımla sataştı; “Evvel sen zat ailenin, kızlarının, oğlunun buraya yapmış olduğu destekleri açıkla” kabilinden tıpkısı yaklaşımın içerisine giriyor. Bu bile hususiyet bilmezliğin, ocak kavramını tanımazlığın bu adamda ne kadar ati olduğunu gösteriyor. Biz ev kavramını inşallah bu başörtüsü meselesiyle ilgilendiren çalışmanın içerisine alacağız. Arkadaşlarımızla icap ilgilendiren amme görevlileri icap akademisyenlerle degaje aynı çalışma yaptık. Bu çalışmayı üstelik arkadaşlarımız nihayete erdirdiler. en son evvel akşam bile bana sundular, gördük, baktık. Gelişmemiş zamanda bunu bile kamuoyuna inşallah sunacağız. Bittabi bu kadar açtığımız davalardan bundan tazminatları koparıyoruz. Deminden bundan dahi yine tazminatı koparacağımıza inanıyorum. Türken Foundation, esasen bundan şöyle bir tutar mülk matlup.”

Share: