Keyif Bakanı Kayırıcı açıkladı: İstanbul’da yatalak hastaya keder veriş yapılan şifahane kapatıldı

Ataşehir’deki hususi aynı hastanede işyar personel, tedavi karı hastayla hezel ederek bu anları kayda aldı. Içtimai medyada yayınlanan ve tepki çeken görüntülerde bir personel hastanın yüzüne servet atarak hakaret ederken, diğeri ise küfrediyor.

MÜFETTİŞLER GÖREVLENDİRİLDİ

Keyif Bakanı Fahrettin Koca konuya ilişik içtimai iletişim araçları hesabından izah yaptı. Nazır Adam, “Zaman medyada paylaşılan, İstanbul’birlikte tıpkı özel hastanede ilkin kaydedildiği muhtemelen kabul edilemez görüntüler üzerine derhal Sağlık Bakanlığı Müfettişlerini görevlendirdim. Duruma gidiş edildi. Başsavcılığımız adli işlemleri başlattı. Suçlular banko cezasını çekecek.” dedi.

FAALİYETLERİ DURDURULDU

Keyif Bakanı Fahrettin Herif, akşam saatlerinde konuyla ilgili aynı izah henüz yayınlayarak hastanenin faaliyetlerinin durdurulduğunu belirtti. Bakan Herif, “Keyif hizmeti ilkeleri ve insanlıkla bağdaşmayacak davranışların gösterildiği hususi hastanenin FAALİYETİ DURDURULMUŞTUR. Suçlular müstahak oldukları cezayı algı. Sağlıkta güven sarsıcı hiçbir fiile toleransımız yoktur. Mesleğimizin nesep mensuplarının üzüntüsü tanım edilemez” ifadelerini kullandı.

HASTANE, İŞLERİNE AKIBET VERDİ

Türkiye’yi ayağa kaldıran skandal görüntülerle ilgilendiren olayın yaşandığı hastaneden da açıklama geldi. bahis konusu ihbarname konusunda haklarında ihbar ve ithamda bulunulan şahısların çabucacık ve eş anlı yerine soruşturmanın selameti açısından görevden el çektirildiği dile getirilen açıklamada, şöyle bitmeme edildi:

“Kendileri hastaneden uzaklaştırılmış, mukteza anket tıbbi etik ve düzen bağı kurullarımız marifetiyle inceden inceye ve çok cepheli namına yürütülmüştür. Hastanemize görüntü ve gürültülü kayıtları ile ihbarda bulunan ve elinde eksantrik kayıtlar bulunduğunu bile iddia fail kişiden, soruşturmada görmek ve ilişik personele ilişkin suç duyurusunda mevcut olmak için tamam kayıtlar dilek edilmiş, fakat talebimiz kabul görmemiştir. Soruşturmanın tamamlanması akabinde Sıkı Düzen Kurulumuzun kararıyla ilgililerin aksiyon akitleri 24 Şubat 2022’bile feshedilerek, eş zamanlı namına izinli Cumhuriyet Altını Savcılığı gözetiminde yanlışlık duyurusunda bulunulmuştur.”

Açıklamada, “Yaşanan bu sonuç basamak müessif hadiseye dayalı hukuki sürecin arz mümasil takipçisi olduğumuzu ve olacağımızı birlik kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız” ifadesi kullanıldı.

Share: