Kaporta ustasından benzer tutum: Depremzedelerin araçlarını ücretsiz tamirat ediyor

Kaporta ustasından emsal tutum: Depremzedelerin araçlarını ücretsiz tamir ediyor

ELAZIĞ Elazığ’bile oto kaporta ustası Suat Ölçüsüz, 17 kişilik ekibi ile depremzede vatandaşların araçlarını ücretsiz tamir ediyor.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin arkası sıra yaraların sarılması devam ediyor. Tamam ülkenin yegâne yürek olduğu kıran sonrasında herkes elinde geldiğince yardımlarda bulunuyor. Bu çerçevede uran sitesinde kaporta dükkanı bulunan Suat Ölçüsüz, depremzedelerin araçlarını ilk günden itibaren ücretsiz benzeri şekilde yaparak kendilerine tasdik ediyor. 17 şahsiyet ekibi ile gece gündüz çalışan Ölçüsüz, paranın gelip geçici olduğunu böyle bire bir günde angajman almak gerektiğini söyledi. Begayet’ın duyarlı davranışı vatandaşlar yoluyla taktir topladı.

Elazığ depremini hayat dolu biri yerine onların acılarını yeryüzü dolgunca kendisinin anlayacağını belirten Suat Müfrit, “Ihtimal hepsinin beraberinde olamıyorum. Elimdeki mesleğimi değerlendirerek araçlarını elimden geldiği kadarıyla ücretsiz yapıyoruz. 17 personel ile geceli gündüzlü demeden çalışıyoruz. Tıpkısı zaman ilk araçlarını tasdik etmeye çalışıyoruz. Benim iş yerimde parası var evet de bulunmayan sorgulanmaz. Averaj 90 vesile yaptım teyit ettim ve ücret almadım. Banko ücret talebimiz yoktur. Bu bizim âdemiyet vazifemizdir. Değme şeyden önceki o benim vatandaşım ve kardeşimdir. Uyruğu hangi olursa olun sonuçta benimle ayrımsız havayı teneffüs ediyor. Canım, ciğerimden mülk almaya lazım namevcut. Bana özlük vatandaşım geçişsiz” dedi.

Paranın gelip eğreti olduğunu aktaran Ekstrem, “Gaye destek olmak ve böyle benzeri günde bağlantı olmaktır. Senin paran namevcut tığ senden mülk almıyoruz, şeklinde söylemiyoruz. Adamın onuru kırılmasın istiyoruz. Beyefendi aracınızın ücreti ödendi diyoruz. Genelde bu tür konuşmalar yapıyoruz. Elimizden gelen budur. Kaporta, boya, şase, dingil tashih, miftah üzerinden mekanik dahil hangi varsa hepsini yapıp göndermeye çalışıyoruz. Evleviyet depremzedelere verdik” diye konuştu.

Share: