Jandarma’dan metal operasyonu

Gümüşhane’de aldıkları istihbaratı değerlendiren İl Açıkgöz Komutanlığı ekipleri yaptıkları iş sonucu mızrap konu sevkiyatı yapılan otomobiller ve köy evinde mızrap maddeler ele geçirdi.

Alınan bilgiye göre iklim merkezinde ikamet eden S.K. ve A.K.G’nin süresince bulunduğu ticari araba ve Y.K. ve E.D’nin ortamında bulunduğu ticari göçüm ile maden konu sevkiyatı yaptıkları bilgisini düzlük Minval İlçe Bitirmiş Komutanlığı ve ÇIFTLIK Yazıhane Müdürlüğü ekipleri araçları durdurdu.

Şahıslar ve araçlarda yapılan kontrolde mızrap bap arama köpeği “Değerli”ın tepki vermesi üzerine adli makamlardan kontrol kararı düzlük Cingöz ekipleri yaptıkları taharri sonucunda ticari taksi içerisinde muvakkat adına yolculuk fail Y.K’nın oturduğu takviye altında 50 gram kubar duman, 15 gram toz tütün, 2 gram metamfetamin olduğu değerlendirilen metal ve uyarıcı maddeler ile A.K.G’nin üzerinde, eroin ve uyarıcı konu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 13 bin 625 TL para ele geçirdi.

Olayla angajmanlı olarak yabansı A.K.G’nin Torul ilçesine merbut Budak köyündeki ikametinde Torul İlçe Bitirmiş Komutanlığı, ÇIFTLIK Ofis Müdürlüğü ekipleri ve Metal Kontrol ve Bomba Taharri Köpeği unsurlarının katılımlarıyla yapılan aramada ise 2 nüsha av tüfeği, 3 adet av tüfeği şarjörü, 6 sayı cephane ile 30 gram yaman ile esrar öğütücü ele geçirilerek umum konuldu.

Şahıslar çıkarıldıkları mahkeme yoluyla adli arama üzere başıboş bırakıldı. – GÜMÜŞHANE

Share: