İzmir’de Tarkan tarifesi 15 bin TL’yi buluyor

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. sene dönümü olan 9 Eylül’da sağlam çokça etkinlik planlanırken, akşam ezanı saatlerinde gerçekleşecek Tarkan konserini çevredeki restoranlardan görmek talip vatandaşlar ise birey başı 2 bin TL ile 15 bin TL ücreti gözden idrak etmek yerinde kalacak.

İzmir’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla 9 Eylül’da mütehammil çok aktiflik planlanıyor. Etkinlikler çerçevesinde düzenlenecek artırılmış gerçek destekli etkileşimli teatral nümayiş, toplanmış 8 bölümden oluşacak ve tahminî 40 an sürecek. 180 dansçı ve 300 meydan çalışanının işyar olduğu etkinlikte 1 ılımlı kule, 6 taraf kule ile izleyenlere 360 derecelik demonstrasyon deneyimi yaşatılacak. Bin 300 metrekarelik led ekranın kullanılacağı gösteriyi tıpkı anda yüz binlerce can izleyebilecek.

Gecenin finalinde ise Tarkan konser verecek. Tarkan’ın konseri nedeniyle Kordon’daki kafe ve restoranların rezervasyonları eyyam öncesinden doldu. Kordon’daki pek haddinden fazla aşçı, Tarkan konserine hususi hayat başı 2 bin ile 15 bin TL arasında değişen menüler oluşturdu.

“Rezervasyonlar yüzdelik 99 oranda mahmul”

Tarihi güne şahitlik etmek isteyenlerin o çağ Kordon’u dolduracağını tabir fail Kordon İş Adamları Derneği Başkanı Dirlik Kebir, “İzmir, yer iller ve üste yurtdışından rezervasyonlar yapıldı. İzmir’in doğum haset sunu pir şekilde kutlanacak. Bu tebrik Tarkan ile üstelik taçlanacak. Belde restoranlarda rezervasyonlar yüzdelik 99 oranda yoğun. Bazen vatandaşlar kırcı olmasına rağmen aynı iskemle de olsa taleplerde bulunuyor” dedi.

Kordon’daki kutlamalara milyonlarca kişinin katılmasının beklendiğini rapor fail Koskocaman, “Esnaflar taleplere yetişemiyor. Gâh vatandaşların balkonlarını dahi kiraladığı söyleniyor. Miting günlerinde olduğu kadar bazı vatandaşların da teknelerle gelmesi bekleniyor. Esnaflarımız, kükremek dolayısıyla menüler oluşturdu. 2 bin liradan 15 bin liraya kadar menüler var ve yok satıyor şuanda” diye konuştu.

“Er gelen masaya oturacak”

Masa ayırmaları üzere kendilerine çokça dilek geldiğini anlatım fail kafe işletmecisi Cemal Uzun ise “Tığ sürekli mevrut kendi müşterimizi mağdur geçmek istemediğimiz amacıyla talepleri kalın kafalı çeviriyoruz. Er mevrut masaya oturacak. Bire Bir masa amacıyla 600 TL öneri eden oldu amma biz dümbelek çevirdik. ‘Para başlamak istemiyor musunuz?’ diyerek aksülamel dahi gösterenler oldu” dedi.

Uzun, çevredeki binalardan balkonlarını 10 bin liralık ve bin dolar kadar fiyatlara kiraya verenler olduğunu da söyledi.

Konser alanı civarındaki bölük sahiplerinin üstelik esasen o güne özel organizasyonlar düzenlediği istikbal sürüldü. Ara Sıra ev sahiplerinin balkonlarını efdal fiyatlardan kiraladıkları tabir edildi. – İZMİRShare: