Izdırap tacirlerine ukubet yağdı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, metal bap satmaktan mevkuf mevcut 3 maznun, hep 28 sene 4 ay mapushane ile 56 bin 600 lira yönetsel servet cezasına çarptırıldı.

Elbistan İlçe Güven Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaş Kadro Amirliği ekiplerinin düzenlediği operasyonlarda yakalandıktan sonradan metal özellik ticareti boşaltmak suçundan tutuklanan İ.G., M.B. ve H.D. adlı sanıklar karşı Elbistan Okkalı Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık davanın değişmeyen duruşması yapıldı. Duruşmada, vakfedilmiş sanıklar ile avukatları hazır bulundu. Mahkeme heyeti, sonuç sözleri alınan sanıklardan İ.G.’yi “mızrap yahut münebbih madde ticareti yapma yahut ölçü” suçundan 8 sene 4 kamer cezaevi ve 16 bin 600 TL üstelik yönetsel mal cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, M.B. ve H.D. ünlü sanıklara ise aynı suçtan 10’ar sene kodes ve 20’şer bin lira bile yönetimsel para cezası verilmesine hükmetti.

3 maznun dahi bu kararın arkası sıra mevkuf bulundukları Elbistan E Tipi Sadık Ukubet İnfaz Kurumu’na gönderildi. – KAHRAMANMARAŞ

Share: