İYİ Tümen Domestik Yönetimler İstişare Toplantısı Çorum’da yapıldı

İYİ Tümen Yerel Yönetimler Başkanlığınca hazırlanan yerel yönetimler müşavere toplantısı, Çorum’un Sungurlu ilçesinde yapıldı.

İYİ Fırka Yerel Yönetimler Başkanı Pek Ergun, güruh için geldiği ilçede Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i ziyaret etti. Peşi Sıra esnaf ziyareti yapan Ergun, henüz sonradan partililerle, Sungurlu Belediyesi mesire alanında düzenlenen yerli yönetimler müracaat toplantısında tıpkı araya geldi.

Ergun, burada yaptığı konuşmada, 2022’nin bölgesel nitelikli 4. toplantısını birleştirme ettiklerini söyledi.

Toplantılarda, İYİ Parti’nin domestik yönetimlerle müntesip politikaları ile evcil yönetimlerin sorunlarını kıymetlendirme fırsatı bulduklarını belirten Ergun, bu sayede elan ensesi kalın ayrımsız politikaya cemaat olduklarını tabir etti.

İYİ Öğür’nin Türkiye’yi güçlendirilmiş milletvekili sisteme kılmak istediğini hatırlatan Ergun, Türkiye’nin çabucak vekil demokrasiye dönmesinin tıpkı yokluk halini aldığını öne sürdü.

Ergun, İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener başkanlığında, önce seçimde bir numara öğür olacaklarına inandığını dile getirerek, “Kamu bu sorunları çözebilecek yegâne bulunak İYİ Fırka’dir. Zira Türkiye’nin sunu kuvvetli ve başarılı kadrolarına eş partisi İYİ Tümen’dir. Bundan muhit, milletimizin partimize göstermiş olduğu haz herhangi bir geçen periyot artmaktadır. Bu umutsuzluk içre, İYİ Tümen ve liderimiz Meral Akşener milletimizin umudu haline gelmiştir. İktidarın alternatifi İYİ Fırka’mizdir.” diyerek konuştu.

Toplantıya, İYİ Tümen Samsun Mebus Bedri Yaşar ile Domestik Yönetimler başkan yardımcıları Burhanettin Kocamaz ve Mete Âdem, İYİ Tümen Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Sungurlu Belediye Reisi Abdulkadir Şahiner ile Çorum, Amasya, Tokat, Çankırı, Yozgat ve Kırıkkale illerinden partililer katıldı.

Share: