İYİ Parti, İzmir’de “kadın çalıştayı” düzenledi

İYİ Parti Karı Politikaları Başkanlığı aracılığıyla eş sorunlarının tespiti ve hal önerilerinin tartışılması amacıyla düzenlenen kadın çalıştaylarının üçüncüsü İzmir’de toplandı.

Karşıyaka ilçesindeki tıpkısı otelde “Eş yükselmezse alçalır vatan” sloganıyla gerçekleştirilen çalıştaya, İzmir, Münevver, Balıkesir, Denizli, Kütahya, Manisa ve Uşak’taki sivil topluluk kuruluşlarından temsilciler katıldı.

Çalıştayı İYİ Parti Genel Komutan Başdanışmanları Turhan Çömez ile Ahmet Eşref Fakıbaba da izledi.

Toplantının açılışında mütekellim İYİ Tümen Eş Politikalarından Sorumlu Genel Komutan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Türkiye’birlikte kadınların yüz yüze olduğu bir nice sav alanı bulunduğunu söyledi.

Bu sorunlara bugüne büyüklüğünde kısıtlı ve ideolojik çerçevelerde çözümler arandığını gelecek süren Yüksel, şöyle konuştu:

“Bizler bugün meseleyi partiler üstü ve ideoloji farkı gözetmeden ele alacağız. Partili değil, İYİ Partili birlikte değil, farklı partilerin da olduğu, kişi politik partimize bildirme fazla yüzdelik 20 katılım kontenjanı koyduğumuz benzeri çalıştay. Bugün yüzdelik 20 birlikte namevcut. Zira bu politika üstü tıpkı kapsam. Ülkemizde yaşanan eş sorunlarının çözümünü ahali birliğiyle çözebilmek üzere bu yolu denedik. Ülkemizin değişik bölgelerinde kadınların yaşadığı sorunları yerli temsilcilerle bu arada sınırlamak, bugüne kadar açığa çıkmayan birçok sorunu üstelik ortaya çıkaracak.”

İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener de çalıştaya gönderdiği video mesajında, “9 çalıştayda toplanacak tespitler ve çözüm önerilerini raporlaştıracağız. Bu raporlar uzmanlarımız vasıtasıyla titizlikle değerlendirilecek ve sürecin böylelikle karı ayında İYİ Fırka Millî Eş Bildirgemizi milletimizle paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: