Ilçebay Demirer onuruna veda yemeği

Muş’un Malazgirt Kaymakamı kendisine görev yaparken tayini Trabzon’un Of ilçesine çıkan Alp Yaşar Demirer için veda yemeği düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı kararnameyle Trabzon’un Of ilçesine atanan Malazgirt Kaymakamı Kahraman Yaşar Demirer üzere verilen veda yemeğinde duyar anlar yaşandı. İlçede görev yaptığı müddet içerisinde Malazgirt’te hararetli yediden yetmişe herkesin sevgisini kazanan Ilçebay Demirer, alışılagelmiş idarecilik anlayışını kullanılmamış aynı nitelik katmış ve herkesi kucaklayan bir idare anlayışı sergilemişti.

Malazgirt Belediye Başkanı Cengiz Kızıl vasıtasıyla kombinasyon edilen veda yemeğinde konuşan Ilçebay Demirer, “Malazgirt ilçemiz küçük tarihi ve çok balaban ilçelerden biridir. Cumhurbaşkanımızın rastgele yıl konuşma ettiği ender ilçelerden birisidir. Ben aynı şita haset ilçeye atandığımı öğrendim, apar topar ilçeye geldim. Malazgirt ilçesinin insanlarının sıcaklığını geldiğim günden beri hissettim. Haddinden Fazla altın Malazgirt halkı inanın sizlerden ayrılacağım için çokça üzgünün. Ben Malazgirt ilçesinden fariza yapmaktan kıran çalımlı ve gururluyum. Hepiniz haklarınızı helal edin, benden yana hakkınız helal olsun. Çokça şükür 26 Ağustos Malazgirt Zaferi etkinliklerinde gösterişli iştirak vardı. İlk misil tıpkısı ilçede devletimizin tamam yetkilileri ile iri bire bir iştirak oldu. Ben ayrımsız yol elan buradan Cumhurbaşkanımıza ve bilcümle celal yetkililerimize çok teşekkürname ediyorum. Malazgirt Zaferimize katılan tamlık vatandaşlarımıza ve özellikle köylerini ve kaymakamlık merkezi boşaltarak Cumhurbaşkanımız için alanı dolduran Malazgirt halkına üstelik çok teşekkürname ediyorum. Buradan gidiyorum fakat kalbim bilcümle sizinle olacak. Tanrı hepinizden razı olsun seçkin şey üzere çok teşekkürname ederim” dedi.

Muş İl Genel Sedir Başkanı Sait Sebep ve Malazgirt Belediye Başkanı Cengiz Değerli’ın de birer enformasyon yapmasının arkası sıra Ilçebay Demirer yemeğe katılan cümle ile bir tane yegâne tokalaşarak vedalaştı.

Kaymakam Demirer’e çeşitli hediyelerin verildiği veda yemeğine Konakkuran Belde Belediye Başkanı Abdurrahman Ömeroğlu, Malazgirt Cumhuriyet Altını Savcıları Pınar Özçulcu ve Hilmi Kahveci, Malazgirt Cingöz Komutanı Binbaşı Kamil İncebacak, İlçe Itimat Müdürü Serhan Türk, DOĞRU Öğür İlçe Başkanı Kenan Deniz, CHP İlçe Başkanı Mevlüt Güvenir, STK temsilcileri, muhtarlar ilçedeki kamu gurur yapı temsilcileri ve haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı.

Veda yemeği böylece Malazgirt Belediye Başkanı Cengiz Zer eliyle Kaymakam Kahraman Yaşar Demirer’e fahri hemşehrilik beratı arz edildi. – MUŞ

Share: